Вівторок, 1 грудня

Учора в Києві відбулося відкриття чергового ресторану KFC. Все б нічого, але новий заклад знаходиться на Майдані Незалежності в Будинку профспілок, де в пожежі загинули люди, а саме відкриття припало на п’яту річницю Революції Гідності. Детальніше – у реакціях від Opinion.

Із моральної та етичної точки зору, відкриття KFC є дуже цинічним. У цьому переконаний політичний експерт Олексій Мінаков. За його словами, пройшло занадто мало часу, аби дозволяти собі таки фривольності. Утім, не можна виключати й версію свідомої провокації, враховуючи символічну дату відкриття ресторану швидкого харчування – у День Гідності та Свободи. Тим більше, що відділ нерухомості та розвитку, згідно з українською версією сайту KFC, знаходиться в Москві.

Про контактну інформацію на українській версії сайту написав і журналіст Олексій Братущак, наголосивши, що це своєрідна відповідь на всі запитання щодо відкриття ресторану в Будинку профспілок та вибору для цього день річниці Революції Гідності.

Богдан Яременко, дипломат та громадський діяч, натомість закцентував увагу на значенні абревіатури KFC: «по-кентукійськи смажені курчата». Смажені курчата. Смажені. У Будинку профспілок. У місці, де згоріли люди.

Блогерка Олена Добровольська нагадала, що в Одесі теж є Будинок профспілок. Там, за словами авторки, загинули наші вороги, але нікому й в голову не приходить відкривати там якісь заклади з їжею. Бо є якась межа, яка відрізняє людину від не людини.

Мартін Брест, ветеран АТО, блогер та письменник, також відреагував на новину доволі різко, із відчутним сарказмом, запропонувавши, за такою логікою відкрити на Савур-Могилі залу з ігровими автоматами, а під Іловайськом – ресторан.

Натомість, журналістка Яна Брензей спробувала висловити, за її ж словами, не надто популярну думку: якщо це місце, дійсно, священне для нас, міста та країни, то чому держава досі його не викупила й не відкрила там повноцінний музей? А поки Будинок профспілок так і належить профспілкам, то квадратні метри й надалі будуть продаватися та здаватися – як-не-як, це елітна нерухомість у центрі столиці. І тоді яка різниця: буде там KFC із яскравою вивіскою чи якийсь непримітний офіс?

До слова, щодо музеїв. Політолог Юрій Романенко висловив думку, що ситуація з KFC цікава якраз тим, що народ за будь-якого приводу нібито прагне створити музей. За словами Романенка, кращим музеєм Революції Гідності були б: покращена економіка, озброєна сучасною технікою армія, здатна зламати будь-які плани агресора, та держава, котра прибирає від бюджету руки усіх охочих вкрасти кошти.

Журналістка Галина Плачинда у свою чергу наголосила, що не хоче, аби заклад спалювали. Куди краще, на її думку, аби мер міста прийшов, власноруч закрив ресторан та вибачився перед усіма, перед тими, на чиїх очах у профспілках горіли люди. Утім, авторка вважає, що цього не станеться. Тому й не має нічого проти народного правосуддя.

Мирослав Гай, блогер, волонтер і координатор фонду «Мир і Ко», написав, що на місці KFC закрив би свій заклад у Будинку профспілок. Якби KFC був би там і раніше, роздавав їжу та тепло постраждалим, як це робили безліч кафе на Майдані – це одна справа. Інша – відкрити заклад там, де у страшних стражданнях згоріли люди.

А ось журналіст Олександр Демченко переконаний, що історія з KFC є доволі маніпулятивною. По-перше, на місці, де складали тіла загиблих, уже давно стоїть маф із сосисками в тісті, а про це ніхто не згадує. По-друге, той, хто дав дозвіл на відкриття, не міг не знати наслідків та реакції. Та й не виключено, що хтось із політиків незабаром зіграє на цій темі. Тому – менше емоцій.

Ясна річ, що новина про заклад зі смаженою куркою на місці трагедії не пройшла повз увагу активістів. За словами лідера С14 Євгена Карася, було влаштовано невеликий перфоманс із запитанням: де совість KFС? Після години акції на активістів накинулися правоохоронці та почали «пакувати» до відділку. При цьому постраждав й адвокат Масі Найєм, брат нардепа Мустафи Найєма. Однак, згодом усіх активістів відпустили.

Інформацію підтвердив і сам Масі, оприлюднивши інформацію щодо правоохоронців, котрі застосували проти нього спецзасіб, доки він здійснював адвокатську діяльність та захищав свого клієнта.

Коментуючи цю ситуацію, нардеп Мустафа Найєм наголосив, що правоохоронці не були співробітниками патрульної поліції – «скоріш за все, це була поліція спеціального призначення». Загалом же Найєм, м’яко кажучи, шокований щодо того, що відбулося. І від KFC у Будинку профспілок, і від дій правоохоронців.

Збирав реакції Степан Коза

1 комментарий

Залишити коментар