Понеділок, 20 травня

Держсекретар США Майк Помпео заявив, що Вашингтон засуджує дії РФ проти України та «закликає президентів Порошенка і Путіна до прямого контакту задля вирішення цієї ситуації». Про це йдеться в заяві Помпео з приводу нападу на українські військові судна в Керченській протоці, передає Голос Америки.

«США висловлюють свою глибоку стурбованість з приводу інциденту в Чорному морі, який відбувся 25 листопада, коли українські судна спробували здійснити прохід через Керченську протоку. Те, що російські кораблі таранили і обстрілювали українські кораблі, поранивши український екіпаж, і захопили три судна, є серйозним загостренням і порушенням міжнародних норм», – йдеться в заяві.

«США засуджують ці агресивні дії Росії. Ми закликаємо РФ повернути Україні її судна і затриманих членів екіпажу та поважати суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи її територіальні води», – підкреслили в Держдепі.

У той же час у відомстві закликали обидві сторони проявити стриманість і дотримуватися міжнародних зобов’язань. «Ми закликаємо президентів Порошенка і Путіна до прямого контакту задля вирішення цієї ситуації. Тому ми наполягаємо на підтримку нами Нормандського формату».

Залишити коментар