Середа, 22 травня

Президент Петро Порошенко підписав закон про затвердження указу «Про введення воєнного стану в Україні». Про це повідомляє прес-секретар глави держави Святослав Цеголко у Facebook.

Проект закону про затвердження указу президента «Про введення воєнного стану в Україні» надійшов Петру Порошенку 28 листопада з підписом спікера Андрія Парубія. Тепер закон має бути оприлюднений в офіційній пресі української влади – газеті «Голос України».

Депутати ухвалили цей законопроект 26 листопада. Ним затверджується указ президента від 26 листопада 2018 року № 393 «Про введення воєнного стану в Україні» з таким застереженням: воєнний стан вводиться в Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, а також Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії.

Згідно з додатком до законопроекту, воєнний стан в Україні запроваджується із 14-ї години 26 листопада 2018 року строком на 30 діб – до 14-ї дня 26 грудня 2018 року.

Поштовхом до запровадження воєнного стану стало те, що 25 листопада в районі Керченської протоки російські прикордонники обстріляли українські військові судна й захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» разом із 24 моряками, троє з яких, за підтвердженою росіянами інформацією, отримали поранення.

Залишити коментар