Вівторок, 20 жовтня

У центрі Одеси невідомі закидали яйцями лідера партії «Громадянська позиція» та одного з потенційних кандидатів у президенти Анатолія Гриценка. У результаті між соратниками політика та його противниками відбулася сутичка. Більше про гостинну Одесу – у реакціях від Opinion.

За словами Анатолія Гриценка, внаслідок сутички троє його партійців серйозно постраждали, серед отриманих травм – струс мозку та розсічені обличчя. Втім, сам політик, коментуючи напад, звернувся до… Петра Порошенка, запитавши, чи це і є «його мобілізацією».

У поліції Одеської області повідомили, що протиправні дії були припинені поліцейськими, котрі патрулювали вулиці. Вони розборонили учасників та, за словами прес-служби, не допустили ескалації конфлікту. За фактом правопорушення розпочато кримінальне провадження за ч. 4 ст. 296 ККУ – хуліганство.

Речник Генпрокуратури Андрій Лисенко розповів, що Юрій Луценко, генеральний прокурор України, обурився бездіяльністю правоохоронців, котрі… не затримали жодного з учасників нападу на соратників Гриценка. Однак Луценко висловив впевненість, що поліція зможе швидко встановити нападників. Не затримати, щоб швидше встановити, – це якщо в двох словах.

Прокоментували ситуацію і на сторінці партії «Блок Петра Порошенка», заявивши, що напад на супровід Гриценка викликає природне обурення. «БПП» вимагає від правоохоронців швидкого розслідування та притягнення до відповідальності усіх винних. Однак, помітили у прес-службі і заяви політика щодо нібито замовника нападу. З-поміж усього у партії президента Гриценка назвали «полковником, котрий під час війни Росії та України так і не знайшов дороги до військкомату та перечекав на дачі всі шість хвиль мобілізації». Мовляв, якось воно не «по-офіцерському».

Сергій Стерненко, громадський активіст, на життя котрого тричі було скоєно замах, наголосив, що немає особливої різниці, яке ваше особисте ставлення до Гриценка, має значення лише те, що Одесу та Україну перетворюють на Сомалі.

Народний депутат Ігор Луценко, власне, підтримав думку активіста, додавши, що напад на політика став ще одним свідченням того, що в Одесі українська влада присутня лише номінально. Про це свідчать і численні напади на активістів, котрі часто чудом лишалися живими, зокрема замахи на Сергія Стерненка, Віталія Устименка, Олега Михайлика.

На думку політичного експерта Олексія Мінакова, напад на Гриценка навряд чи є самопіаром, скоріше, йдеться про фізичну боротьбу з політичним конкурентом. По-перше, на оприлюдненому відеозаписі помітно, що «тітушки» били доволі сильно. По-друге, навряд чи вийде «найняти» когось в Одесі без дозволу «місцевих авторитетів». Та й, вочевидь, інцидент не матиме посиленого піар-ефекту для Гриценка, оскільки більшість медіа сфокусуються на тому, що «побили полковника».

Нардеп Борислав Береза у своєму коментарі був більш лаконічним, привітавши Одесу з «черговим пробиттям дна».

А ось Олег Ляшко, ще один з імовірних кандидатів у президенти на майбутніх виборах, подібно до самого Гриценка, звинуватив у всьому «Банкову», себто чинну владу.

За словами журналіста Юрія Бутусова, напад на Гриценка є навмисною провокацією, котра дестабілізує ситуацію в країні та підриває авторитет держави. Для розслідування правопорушення в умовах воєнного стану, на думку автора допису, необхідне відновлення військових судів, котрі застосують процедури пришвидшеного судочинства при розгляді правопорушень проти особистості та державного майна.

Блогерка Олена Добровольська порадила користувачам мережі не робити остаточних висновків, допоки ми не маємо чітких відповідей на конкретні питання. Адже виглядає це вкрай непривабливо.

Збирав реакції та не робив висновків Степан Коза

Залишити коментар