Понеділок, 20 травня

Країни «Великої сімки» опублікували офіційну заяву щодо російської агресії проти України в Керченській протоці. Зокрема, вони закликала Росію відпустити українських моряків та повернути кораблі, пише Громадське.

Міністри закордонних справ країн-членів G7 Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великої Британії, Сполучених Штатів Америки і високий представник ЄС «висловили найвищу стурбованість діями Росії проти України в Керченській протоці та прилеглих водах, які небезпечно підвищили напруженість».

«Немає виправдання застосуванню Росією військових сил проти українських суден та моряків. Ми закликаємо до стриманості, поваги до міжнародного права та уникнення подальшої ескалації. Ми вимагаємо від Росії звільнити затримані екіпажі та судна й утриматися від перешкоджання законному проходу через Керченську протоку», – наголосили дипломати.

«Ми, G7, ще раз наголошуємо, що ми не визнаЄмо і ніколи не вИзнаємо незаконну анексію Кримського півострова Росією і висловлюємо незмінну підтримку українському суверенітету та територіальній цілісності», – йдеться у заяві.

Залишити коментар