Середа, 22 травня

Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект щодо припинення дії Договору про дружбу, співпрацю та партнерство між Україною та Росією. Сам документ визначається президентом як невідкладний. Далі – у реакціях від Opinion.

Причини такої ініціативи, здається, цілком зрозумілі: збройна агресія Російської Федерації проти України, що є істотним порушенням власне Договору про дружбу, співробітництво та партнерство.

Таким чином Петро Порошенко пропонує припинити дію угоди з 1 квітня 2019 року, мотивуючи це тим, що припинення звільняє Україну від будь-якого зобов’язання щодо його виконання і не впливає на права, зобов’язання чи правове становище нашої країни. У разі ухвалення закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Віктор Уколов, колишній нардеп, наголосив, що президент пропонує саме припинити дію угоди, а не розірвати її, оскільки сам текст Договору не передбачає розірвання. Припинити ж його, себто відмовитися від продовження, можна тільки раз на 10 років, або ж… він продовжиться автоматично. Це так, на випадок, якщо у когось виникне класичне питання «А чому не в 2014 році?»

Втім, таке питання, звісно ж, було. У політолога Юрія Романенка.

А от інший політолог Віктор Таран запропонував натомість запастися попкорном та спостерігати, хто і як голосуватиме у парламенті. Мовляв, виборчі перегони набирають нових політичних барв.

Нардепка та дружина генерального прокурора Ірина Луценко в одному зі своїх дописів поміж іншим наголосила, що народні депутати підтримають ініціативу президента України, враховуючи, що Росія в односторонньому порядку порушила майже всі пункти цього документу.

Народний депутат Андрій Денисенко підтримав ініціативу Петра Порошенка, сподіваючись, що ми дочекаємося того щасливого передвиборчого часу, коли президент і депутати нарешті розблокують та очолять у парламенті розрив дипломатичних відносин із країною-агресором, зупинення торгівлі, націоналізацію активів окупанта та ліквідацію його п’ятої колони в медіа та в політиці.

А ось політолог Дмитро Суворов звинуватив у всьому… нібито передвиборчу істерику президента, котрий наляканий своїми рейтингами та вирішив утриматися при владі. Словом, ваш покірний слуга лише нагадає, що чинний президент досі не оголошував про намір балотуватися на майбутніх виборах. Але то таке.

Збирав реакції та завжди був готовий отримати титул «порохобота» Степан Коза

Залишити коментар