Середа, 22 травня

Сьогодні, 4 грудня, в усьому світі відзначають Міжнародний день обіймів. Насправді свято є доволі молодим, ледь старшим за нашу країну. Opinion зібрав світлини головних обіймів часів незалежності, аби вкотре наголосити: як у найсвітліші, так і найбільш складні моменти головною нашою силою лишається єдність.

Якщо уявити собі історію України в обіймах, може здатися, що до цього переліку увійдуть лише радісні та світлі моменти, миті цілковитого щастя та ейфорії, однак обійми – це не лише про позитивні почуття, але й про підтримку в ситуаціях, коли, здавалося б, виходу немає. Перші «офіційні» обійми сучасної України відбулися 21 серпня 1991 року, у день проголошення Акту її незалежності.

Не менш емоційно святкували і прийняття Конституції України 28 червня 1996 року. Обіймами, як і у випадку зі святкуванням незалежності, все не обмежувалось. І якщо у 91-му році на радощах підкидали на руках Левка Лук’яненка, автора Акту проголошення незалежності України, то в 96-му тієї ж честі удостоївся доповідач по тексту Конституції України Михайло Сирота.

Обійняти український прапор у космосі – звучить майже як щось неймовірне, правда? На цій світлині це практично вдалося зробити першому та поки що єдиному астронавту незалежної України Леоніду Каденюку.

З результатами та наслідками Помаранчевої революції можна сперечатися та не погоджуватись, однак обійми були присутні навіть у агіт-рекламі на сьогодні вже екс-президента України Віктора Ющенка.

 

Однак обіймався Віктор Ющенко не лише на плакатах і не тільки з дітьми, але й зі своїм головним суперником на президентських виборах, людиною, котра чомусь досі схильна вважати себе «легітимним» президентом – Віктором Януковичем.

Ще один приклад неймовірної ейфорії та обіймів, котрі увійшли в українську історію, – перемога донецького «Шахтаря» у головному європейському футбольному турнірі – кубку УЄФА.

Уявити масштаб ейфорії від футбольного тріумфу українського клубу доволі просто: на обійми зважилися навіть тодішні вороги Юлія Тимошенко та Рінат Ахметов.

Втім, обійми спортсменів, котрі увійшли в історію України та світу, – це не лише про футбольні здобутки. Легендарні брати Клички, один із головних боксерів сучасності Василь Ломаченко та де-факто найсильніша ракетка світу Еліна Світоліна – це все також про перемоги, у святкуванні яких знайшлося місце обіймам.

Поповнюють скарбницю історичних обіймів України і перемоги наших виконавців. Наприклад, тріумф української співачки Джамали на «Євробаченні», головному пісенному конкурсі світу.

Революція гідності стала одним із тих моментів, котрі підтверджують: обійми не завжди обов’язково пов’язані з радістю. Відстоюючи справжню незалежність нашої країни та намагаючись поборити систему, українці обіймались, аби просто підтримати один одного, аби встати в один ряд проти озброєних «беркутівців» та, зрештою, аби просто перепочити перед продовженням своєї боротьби.

Про те, що обіймаємось ми не лише у моменти радості, свідчить і ось ця світлина українських політв’язнів Олега Сенцова та Олександра Кольченка, котрих Росія нахабно та незаконно утримує за ґратами. Обійми – це ще й знак незламності, взаємопідтримки, ледве помітної насмішки над ворогом та віри в те, що правда на твоєму боці.

Радість наближення до чогось принципово іншого, нового, відмова від залізних кордонів радянського минулого – це символізували обійми українців під час офіційного запровадження безвізового режиму з країнами Європейського Союзу.

Чи не найбільше обіймів камери зафіксували, коли на батьківщину повернулися перші визволені з полону українці. Це, напевно, найінтимніші з усіх обіймів у нашій добірці. Такі, що навряд чи розраховували у потрапляння в чийсь об’єктив. Адже щирість, коли вона справжня, є найменш показовою.

Обійми – не рідкість і для українських парламентарів, і навіть президента. Втім, якщо, наприклад, із президентом Франції Петро Порошенко обіймався, скажімо, дипломатично та радісно, то обійми, котрими вирішив «нагородити» Ірину Геращенко нардеп Сергій Власенко, лише натякають: будь-що можна робити не лише з добрими намірами.

Приблизно те ж саме ілюструють і «обійми» Олега Барни та Арсенія Яценюка. Але й добре, що вони є, бо це зайвий раз наголошує: обіймайтеся щиро. І нехай всі ваші обійми будуть пов’язані з чимось радісним та світлим.

Текст: Дмитро Журавель

Залишити коментар