Середа, 22 травня

Сьогодні, 6 грудня, Україна відзначає День ЗСУ. Свято, котре можливе завдяки кожній українці та кожному українцю, які зробили справою життя захищати свою країну. Свято, із яким нам дійсно є кого вітати. Свято, котре в цьому році ще й ювілейне – 25-те. Про те, як вітали наших захисників та захисниць у мережі – у реакціях від Opinion.

Зрозуміло, що сьогодні практично всі дописи про ЗСУ – це слова подяки кожному, хто служить Україні, захищає її та дає гідну відсіч ворогу. Долучився до цих привітань і Президент. Петро Порошенко подякував нашим захисникам за сотні українських міст та десятки тисяч сіл та селищ, котрі мають можливість жити мирним життям. Та й не тільки українських, адже саме наші захисники тримають щит безпеки усієї європейської цивілізації.

Окремо Президент наголосив, що наша армія довела: вона є та буде надійним фундаментом української незалежності, готова відповісти на будь-який виклик та відвести будь-яку загрозу.

І, аби всі остаточно назвали мене порохоботом, додам ще «першого»… кота, який з’явився у стрічці Президента. Кота, що став першим «мешканцем» гуртожитку нового зразка для військових. Ну хіба можна в мережі й без котиків?

До привітань долучився і прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, подякувавши нашим захисникам та захисницям за мужнє відстоювання незалежності.

Подякувала тим, хто став на захист України, і в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, наголосивши, що, окрім зовнішнього ворога, кожного дня потрібно стримувати ще й реванш проросійських сил зсередини. Та поки в нас є сильне українське військо, у нас є можливість продовжувати вносити позитивні зміни та перемагати всіх внутрішніх ворогів. «Дякую, що даєте можливість та сили перетворювати країну на краще!», – наголосила Супрун.

Із привітаннями та подякою до ЗСУ звернулися й у Патрульній поліції України. На сторінкі відомства військовослужбовцям побажали міцного духу, непохитної віри, сильної руки та світлого розуму, наголосивши, що саме вони є честю та гордістю країни, завдяки яким можна сказати: «Наше майбутнє – у надійних руках».

Блогер та ветеран російсько-української війни Роман Кулик переконаний, що саме Збройні сили України – єдиний реальний гарант нашої свободи, оскільки без героїзму та стійкості українського війська вже б не було й нашої держави.

Волонтер Родіон Шовкошитний, натомість, підкреслив, що це не день «чоловічої частини офіса», і не день «ну, ти ж там тоже бил», а свято саме жінок та чоловіків, котрі служать чи служили в ЗСУ.

А ось у Дмитра Яроша та Антона Геращенка або спільні SMM-ники, або ж відчутний брак фантазії. Інакше як пояснити те, що сьогодні вони обидвоє вирішили розповісти хоча й смішний, але той сами анекдот? Заради справедливості додам, що допис Геращенка з’явився на годину раніше.

Блогер Борис Немировський нагадав, що ще 20 років тому про це свято мало хто згадував: це був день, який просто нікого не цікавив. Чому? Бо українцям 20 років розповідали, що армія їм не потрібна, як і флот чи зброя. Змінилося все, за словами блогера, лише тоді, коли «братушки» захопили Крим та посунули зі Сходу на Донбас.

Та й наша армія сьогодні, це не «ой, голі-босі хлопчики», а дійсно одна з найкращих армій Європи, котра довела свою силу і друзям, і ворогам. Сьогодні це розумно й надійно одягнені, екіпіровані та озброєні вояки, які знають свою зброю, свою справу та, що важливо, свого ворога.

А ось письменник Олександр Ірванець присвятив нашим захисницям та захисникам кілька римованих рядків, у яких наголошує : «Героям слава, бо є в нас справжні герої».

Звісно, не оминув своєю увагою цю тему й нардеп Олег Ляшко, який після привітань почав укотре розповідати про те, як збільшить видатки на оборону та переоснащення армії. Знаєте, пане Олеже, нічого проти привітань від політиків не маю. Були б вони ще й без піару, було б взагалі прекрасно.

Про те, що ми справді маємо ким пишатися, написала й політична експертка Олеся Яхно-Белковська. На її думку, за ці роки всі ми зрозуміли, що обороноздатність – одна з обов’язкових умов збереження української державності.

Під кінець додам ще трошки гумору, аби всі точно затямили: погане ставлення до ЗСУ має прямо пропорційні наслідки. Сподіваюсь, із гумором у всіх все добре.

І пам’ятайте: якщо нам і є в що вірити у своїй країні, то це здебільшого й наша армія. Із Днем Збройних сил України, котики! І дякую вам, прекрасні жінки та не менш прекрасні чоловіки, які кожного дня зберігають наш спокій.

Збирав реакції та пишався армією нашої країни Степан Коза

Залишити коментар