Неділя, 19 травня

І до маленьких перемог. Рада ухвалила законопроект про припинення дії Договору про дружбу і співробітництво між Україною та Росією. Ініціативу Президента підтримали 277 нардепів, повним складом, що цілком очікувано; не голосувала фракція «Опозиційний блок». Більше про кінець «дружби» – у реакціях від Opinion.

Петро Порошенко наголосив, що за нинішніх умов триваючої агресії не може бути й мови про дружбу, співробітництво та партнерство з російським агресором на умовах, зазначених у самому Договорі. Президент також розраховує, що міжнародні партнери теж переглянуть засади своїх взаємин із Кремлем.

За словами першої заступниці голови Верховної Ради Ірини Геращенко, дію Договору не розірвано, а саме припинено, і в цьому нюансі – велика різниця. Розірвання, на якому опозиція спекулювала ці роки, призвело б до погіршення нашої доказової та правової позиції в судах, бо Росія б спекулювала, що, мовляв, Україна сама розірвала угоду.

Колишній прем’єр-міністр Арсеній Яценюк наголосив, що так званої «дружби» давно немає, а є підла неоголошена тотальна агресія. Утім, зупинятися на цьому не можна. На думку політика, наступними кроками має бути припинення дипломатичних відносин та угоди про «спільний» статус Азовського моря й запровадження додаткових санкцій України проти Росії.

Думку про необхідність розриву договору по Азовському морю підтримав і Семен Кабакаєв, координатор групи «Стоп Терор», додавши необхідність візового режиму, чи навіть повного закриття кордону.

Нардепка Ганна Гопко розповіла, що Росія ніколи всерйоз не ставилася до цього Договору, адже всі 20 років його дії фактично були часом шантажу, провокацій, економічного та політичного тиску, інформаційної агресії. Однак, на думку народної обраниці, припинення Договору – важливий крок, але якого недостатньо.

А ось Олег Ляшко, лідер «Радикальної партії», продовжив свою серію публікацій про непочуті ініціативи його політичної сили. Отак завжди, старається, старається, а потім поганий політик Порошенко бере й сам все реалізовує.

Утім, про те саме, тільки вже з боку партії «Самопоміч», написав народний депутат Єгор Соболєв. Додатково до припинення Договору політик запропонував заборонити купувати в держави-агресора товари, які можуть вироблятися в Україні чи завозитися із дружніх країн. А ще запровадити візи для громадян РФ та розірвати з нею дипломатичні стосунки.

Але «радикалами» та «Самопоміччю» все не закінчилося. Про те, що припинення Договору пропонувалося його партією ще в 2014 році, написав і «свободівець» Андрій Іллєнко. Ну слухайте, друзі, ви там між собою вирішуйте, хто був першим, а потім перечитайте допис Ірини Геращенко. Може, допоможе.

Ну й хіба міг собі відмовити в можливості згадати про 2014 рік «укропівець» Тарас Батенко? Звісно, ні. З-поміж усього, депутат додав, що Договір мав загальний характер та змушував Україну розвивати відносити стратегічного партнерства з агресором, зокрема зобов’язував співпрацювати з РФ у галузі роззброєння тощо.

І наостанок давайте пом’янем незлим тихим… Ой, тобто, запам’ятаємо тих, хто вирішив проголосувати проти припинення цього «славетного» Договору.

Збирав реакції та радів маленьким перемогам Степан Порохоботенко

Залишити коментар