Понеділок, 20 травня

Метеоблог головного синоптика країни

Грудень стрімко увірвався в Україну морозами та снігопадами. Проте атмосфера, як велика кішка лапою, одразу втихомирила зимового первістка. За морозами не забарилася відлига. Але грудень, як справді мала неслухняна дитина, знову виривається з-під атмосферної опіки.

6 та 7 грудня в Україні очікується невелике зниження температури повітря.

Вночі стовпчики термометрів поступово опускатимуться від 0-5 градусів морозу до 5-10 градусів морозу. Впродовж дня очікується у четвер від 4 градусів морозу до 2 градусів тепла, у п’ятницю 0-5 градусів морозу.

Опади 6 грудня пройдуть на сході України, йтиме переважно дощ внаслідок панування відлиги.

7 грудня на сході та в західних областях випадатиме мокрий сніг.

У більшості областей суттєві опади малоймовірні.

8 та 9 грудня в Україну знову завітає відлига, тобто очікується чергове потепління до 0+3 градусів. Лише в ніч на суботу повітря ще буде морозним, -4-10 градусів.

Впродовж суботи-неділі Україну перетне із заходу на схід атмосферний фронт. Він зумовить мокрий сніг і дощ, налипання мокрого снігу, ожеледь та ускладнить ситуацію на дорогах і тротуарах.

У західній частині синоптичний дискомфорт посилиться штормовим вітром із поривами до 15-20 метрів за секунду.

Варто бути особливо обережними у Карпатах, адже опади, потепління та сильний вітер можуть провокувати лавини.

Перша половина наступного тижня обіцяє в Україні відносно теплу, проте вологу погоду.

Метеоблог головного синоптика країни

Фото: old.wetterzentrale.de

11-12 грудня з південного заходу Європи до нас увірветься активний циклон. Цей атмосферний вихор разом із супутніми атмосферними фронтами суттєво ускладнить погоду в більшості областей.

У вівторок першими приймуть на себе циклонічний «удар» південна частина, центральні та східні області – передбачаються сильні опади, налипання мокрого снігу, ожеледь, штормовий вітер.

Уточніть прогноз погоди при плануванні подорожі автомобілем 11-12 грудня.

У середу циклон переміститься у північному напрямку й охопить негодою значну частину України, окрім східних областей.

Випадатиме мокрий сніг, місцями дощ, налипання мокрого снігу, ожеледь, на дорогах ожеледиця, пориви вітру можуть досягати 15-20 метрів за секунду.

Температура повітря не зазнаватиме особливих змін, вночі вона коливатиметься в межах 3 тепла – 4 морозу, а протягом дня переважатиме відлига.

У Києві до кінця тижня і на початку наступного домінуватиме волога погода.

6-7 грудня знизиться температура повітря до невеликих, вночі – до помірних морозів.

8-9 грудня у столицю знову завітає відлига, стовпчики термометрів коливатимуться поблизу нуля або в межах 0-2 градусів тепла.

У понеділок суттєві опади малоймовірні, а вже з другої половини дня 11 грудня та впродовж 12 грудня Київ опиниться під впливом південного циклону.

Очікуються мокрий сніг, подекуди з дощем, налипання мокрого снігу, поривчастий вітер та ожеледиця на дорогах і тротуарах.

У четвер, 13 грудня, на Андрія, негода в Києві вщухне.

Юний грудень розважається циклонами, стрибками атмосферного тиску, атмосферними фронтами та, регочучи, ставить нам підніжки на слизькій ожеледиці. Дитина, що тут скажеш?

Тому актуальними найближчими днями будуть міцне взуття, водонепроникний одяг, шалики по вуха, профілактика серцево-судинних та бронхо-легеневих недуг.

А також теплий чай, гаряча кава, затишні посиденьки, літні ясні спогади і побільше навколо яскравих кольорів.

Зима лише набирає обертів.

Наталка Діденко