Понеділок, 1 червня

І ще трохи політики. Лідер спілки «Громадянський рух “Хвиля”» та нардеп Віктор Чумак оголосив про підтримку на майбутніх виборах президента Анатолія Гриценка. Ці дві сили спільно підуть і на президентські, і на парламентські, і на місцеві вибори, а Чумак вже призначений начальником штабу. Більше про нові рокірування – у реакціях від Opinion.

Така новина стала відомою сьогодні, 10 грудня, під час прес-конференції Віктора Чумака та Анатолія Гриценка. Таким чином, як зазначив економіст Володимир Компанієць, Чумак не висуватиме свою кандидатуру в президенти, а роль кандидата від «демократичної опозиції» дістається Гриценку.

Про об’єднання на своїй сторінці повідомив і народний депутат Єгор Фірсов, зазначивши, що давно знайомий із Чумаком та чимало працював з ним у парламенті та в громадському житті. «У нас спільні цінності та спільне бачення майбутнього», – ідеться у коментарі Фірсова.

І по гарячих слідах перших обговорень такого політичного дуету звернімо увагу на допис політичного експерта Олексія Мінакова. Фахівець нагадав, що це той самий Чумак, який зі своїх білбордів розповідав про «розкрадання армії». У чому зв’язок? Вочевидь, у тому, що саме такий гріх приписують Анатолію Гриценку. Ось такий союзний дисонанс, котрий, цілком можливо, буде пригадуватися в мережі ще доволі довго.

За словами блогера Михайла Чаплиги, такий сценарій видався цілком очікуваним, органічним і навіть правильним з точки зору гри у парламентську кампанію. Втім, блогер зазначив, що у жодному з турів Гриценко нікого не перемагає, але на перспективу проходження до парламенту вчинок все ж зроблено правильний. Та куди більше шансів у новоспеченого дуету може з’явитися після об’єднання з іншими, більш рейтинговими кандидатами.

Олександр Доній, голова Центру досліджень політичних цінностей, натомість констатував, що частина тих політиків, які дуже рано оголосили про початок передвиборчої президентської кампанії, вже сходять із дистанції та / або долучаються до когось, з їхньої точки зору, більш сильного та перспективного. А хтось лише зараз починає «входити» у перегони. Це стосується одразу двох останніх новин: об’єднання Чумака та Гриценка та заяви Ольги Богомолець про намір конкурувати за президентське крісло.

Роман Шевченко, екс-помічник голови Державної прикордонної служби, назвав такий дует «надією на те, що в Україні дійсно буде хунта» та спробував проілюструвати новину однією з народних пісень. Ну що ж, фейсбук – вільний майданчик для творчості, і навряд чи хтось зможе цьому заважати. «В Гриця шапка до лиця, люблю Гриця-молодця»… Ой, що це я.

Сергій Цигіпа, політичний експерт, публіцист і майор запасу ЗСУ, додав, що Чумак і Гриценко запропонували долучитися до свого союзу й іншим потенційним кандидатам у президенти, зокрема Садовому, Безсмертному, Томенку, Катеринчуку та Вакарчуку. А поки, як констатував автор допису, можна зауважити, що політичний проект з умовною назвою «Схвильована громадянська позиція» стартував.

Збирав реакції та ні з ким не об’єднувався Степан Коза

Залишити коментар