Середа, 26 червня

Як Василь Вірастюк кіно рятував

Ось у нас і почали виходити фільми до релігійно-родинних свят. У прокат щойно було випущено українську дитячу комедію «Пригоди S Миколая». 
Як Василь Вірастюк кіно рятував

Кадр із фільму «Пригоди S Миколая»

Головним героєм картини є другокласник Артем (Максим Лучак), який разом із батьками і старшою сестрою (Іванна Бородай) їдуть жити в успадковану від бабусі справжню гуцульську садибу в засніжених Карпатах. Батько (популярний польський актор Пшемислав Ципріанськи) написав комп’ютерну гру, яку, утім, ніяк не може продати, й саме тому змушений приректи родину на отакий гуцульський дауншифтінг. Мамі (Маша Єфросиніна) це зовсім не подобається, оскільки вона – редактора модного блогу, а як їй займатися модою в цьому краю смерек і снігових вершин?! Ще менш задоволена сестра, яка весь час видумує собі американське життя для подруг по Skype. Усі сваряться, мама з татом збираються розлучатися, і тільки Артем зі сльозами на очах звертається до святого Миколая, аби той врятував родину. І той мчить на допомогу в реактивних синьо-жовтих санчатах із веселою піснею на вустах (Григорій Боковенко).

Режисером стрічки виступив Семен Горов, якого український телеглядач добре знає за відомими зимовими мюзиклами «Вечори на Хуторі біля Диканьки», «Попелюшка» і «Пригоди Вєрки Сердючки». «Пригоди S Миколая» – кінодебют для нього.

Як Василь Вірастюк кіно рятував

Кадр із фільму «Пригоди S Миколая»

Але, здається, режисер вирішив не марнувати зусилля на новий носій інформації, і зробив фільм за відпрацьованими на телебаченні методами. Тобто це знову новорічне шоу, тільки на великому екрані. Але пісень (зокрема у виконанні гурту O`Torvald) для повноцінного мюзиклу тут недостатньо; з іншого боку, сюжет і діалоги так і лишилися на рівні «телевізора», тобто в якості склейок між піснями. Відповідно, актори не завжди знають, що їм грати: чи то умовних співаючих персонажів, чи то реальних людей зі своїми, хай і кумедними, проблемами? Та ж Єфросініна, наприклад, фіксує на обличчі один і той самий перекошений від злоби вираз і несе його майже до самого фіналу. Ципріанськи на противагу, але так само однаково, блищить інтелігентними окулярами.

І все було би кепсько, якби не Василь Вірастюк – мабуть, головний сюрприз усього видовища. Двократний володар титулу найсильнішої людини світу зіграв головного антагоніста — димарного злодія Миколи на прізвисько «Кабан», який напередодні Дня святого Миколая вдягає кожух вищезазначеного Миколая та вламується до Артемка в хату, коли батьки помчали до лікарні, бо безталанний тато гепнувся з драбини й отримав травму.

Як Василь Вірастюк кіно рятував

Кадр із фільму «Пригоди S Миколая»

Звісно, сцени боротьби «Кабана» з дітьми наслідують легендарний американський «Один вдома». Але, як би там не було, у нашого стронгмена виявився цілком пристойного рівня комедійний талант. Його витребеньки в компанії дітлашні місцями дійсно смішні, його життєва драма цілком зворушлива. А оскільки автори фільму розраховують все ж не на кінокритиків, а на сімейну аудиторію, тобто в першу чергу на дітей, то свої глядачі в нього будуть.

Горов і його продюсери заявили, що прагнули ні багато ні мало – відродити Миколая як український символ різдвяних свят. Хороша, гідна мета, але для неї треба, аби в нас узагалі нормально функціонував саме жанровий та розважальний кінематограф. Поки що він лишається молодшим братом того-таки телебачення.

Як Василь Вірастюк кіно рятував

Кадр із фільму «Пригоди S Миколая»

Але надія завжди є. Так, уже 3 січня виходять «11 дітей із Моршина» – теж сімейне кіно про боротьбу малечі проти лихих людей, де режисером виступить Аркадій Непиталюк – автор реально смішної комедії «Припутні».

Вірастюка там, правда, не буде.

Дмитро Десятерик, «День» – спеціально для opinionua.com

Залишити коментар