Неділя, 21 липня

Ну що, трохи переможеньки. Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, котра закликає РФ вивести свої війська з окупованого Криму та засуджує військову присутність агресора в Чорному та Азовському морях. Про те, як голосували у Європі та хто ці «друзі», що віддали голоси проти, – у реакціях від Opinion.

Як зазначили на сторінці постійного представництва України при ООН, «за» ухвалення резолюції проголосували 66 осіб, проти ж виступили 19. Серед основних елементів резолюції – засудження  будівництва та відкриття Росією мосту через Керченську протоку, наголошення, що присутність російських військ у Криму суперечить національному суверенітету, незалежності та цілісності України, а також заклик держави-окупанта вивести свої збройні сили з Криму та припинити тимчасову окупацію нашої країни.

Втім, як повідомив спікер постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко, іноземні посли жалілися, що російська дипломатія викручувала їм руки, ноги і голови, але щось не клеїлося. Усвідомивши, що документ все ж таки пройде, у Москві вдалися до кроку відчаю. Щоправда, не від себе напряму, а через спини таких самих «лідерів» у сфері поваги до Статуту ООН та захисту прав людини внесли поправки в текст, які врешті проголосовані не були.

Про намагання Росії вплинути на результати голосування та внести власні поправки повідомила і журналістка Катерина Лісунова, додавши, що жодна з ініціатив РФ не була підтримана, а свій виступ російський дипломат підсумував розлюченою та емоційною фразою: «Крым был, есть и будет российским». Ну, знаєте, іноді деякі хвороби не лікуються.

У Міністерстві закордонних справ підкреслили, що Україна підтверджує свою відданість політико-дипломатичному врегулюванню російсько-українського конфлікту, а отже, резолюція буде використана в контексті зусиль України з деокупації території нашої держави та відновлення стабільності в регіоні Чорного та Азовського морів.

Президент України наголосив, що нещодавній відкритий акт агресії проти України в районі Керченської протоки вкотре підтвердив справжні наміри Росії та нагадав про те, що кремлівський похід проти європейської безпеки набирає обертів. Петро Порошенко також додав, що нинішня резолюція підкреслює необхідність подальшої консолідації міжнародних зусиль для відновлення суверенітету і територіальної цілісності, включно з Кримом, як єдиного шляху з відновлення безпеки та стабільності в Європі.

Ірина Геращенко, перша заступниця голови Верховної Ради, зазначила, що «проти» резолюції проголосували традиційні сателіти Кремля. У цьому контексті авторка допису звернула увагу на позицію Білорусії, котра публічно наголошує нібито на своїй нейтральності, але насправді практично завжди займає сторону Москви. Це є особливо неприйнятним, враховуючи, що саме у Мінську проходять мирні переговори із врегулювання ситуації на Донбасі.

Віталій Мартинюк, керівник міжнародних програм Центру глобалістики «Стратегія ХХІ», також підкреслив, що серед «прихильників» мілітаризації виявилися Білорусь, Вірменія та Сербія. На перший погляд, нічого дивного, адже і в попередні роки в ООН ці країни підтримували російську сторону. Однак, на переконання експерта, є низка «але», на які варто звернути увагу.

Володимир Ар’єв, голова Комітету ПАРЄ з питань культури, освіти, науки і медіа, назвав результати голосування списком світу: цивілізованого, нецивілізованого та байдужого. Однак, для деяких країн навіть байдужість є досягненням, і це, передусім, досягнення наших дипломатів.

Збирав реакції атеїст православної церкви України та томособот Степан Коза

Залишити коментар