Понеділок, 6 липня

У меморандумі про співпрацю між Україною та Міжнародним валютним фондом у рамках нової кредитної програми stand-by йдеться, що Україна має відмовитися від запровадження другого рівня пенсійного забезпечення (накопичувальних пенсій) у 2019 році. Про це повідомляє Громадське.

Крім цього, уряд зобов’язався скасувати верхню межу нарахування єдиного соціального внеску для великих зарплат.

«На початку 2019 року ми скасуємо обмеження з бази нарахування ЄСВ», йдеться у документі. Також уряд зобов’язався не проводити податкових амністій, не заміняти податок на прибуток підприємств на податок на виведений капітал. Крім цього, Україна має відтермінувати запровадження другого, накопичувального рівня пенсійного забезпечення.

Зазначимо, що накопичувальний рівень пенсійної системи мав бути запроваджений в Україні з 2019 року. Він полягає у тому, що кожен громадянин матиме власний пенсійний рахунок, на якому накопичуватиме кошти, з яких отримуватиме пенсії у майбутньому. Ця система діє у більшості розвинених країн світу та дозволяє зменшити державні видатки на пенсії, а також залучити додаткові інвестиції в економіку.

Залишити коментар