Вівторок, 14 липня

Сьогодні народні депутати зробили добру справу – перейменували УПЦ МП на більш відповідний реальності варіант. А потім зробили ще дещо. Те саме, чим, вочевидь, зараз сповнена ваша стрічка новин: бійкою між нардепом Юрієм Березою та Нестором Шуфричем і Юрієм Бойком. Про оновлений лічильник та святого Миколая, який трохи запізнився із подарунком, – у реакціях від Opinion.

Як повідомили на сторінці руху «Чесно», бійку спровокував нардеп Нестор Шуфрич, зірвавши з трибуни ВРУ плакат про Віктора Медведчука.

У центрі захвату користувачів соцмереж – нардеп від «Народного фронту» Юрій Береза. Свій вчинок народний обранець пояснив у мережі доволі просто: бо вкрай знахабніли. За словами депутата, сьогодні Шуфрич і компанія з «Опоблоку» хотіли продемонструвати, що й у ВР робитимуть усе, що заманеться. Зокрема, будуть зривати плакати, «що дратують тих, хто смикає їх за мотузочки». Однак, щось пішло не за планом.

Для тих, хто якимось неймовірним чином опинився поза контекстом, ось невеликий «репортаж» від лідера С14 Євгена Карася. У двох словах: Шуфрич зірвав плакат, потім його відібрали назад; сам Шуфрич отримав по обличчю, а паралельно перепало ще й Бойку. А, ще пан Мураєв героїчно позмагався з повітрям. Але не забуваймо про головне, МП тепер в своїй назві має офіційно зазначати: «Російська церква».

Головним жартом про цю бійку особисто для мене став допис блогера Антона Ходзи. Мовляв, Шуфрич та Бойко постраждали від Берези, себто від того, за що боролися. Ну, ви ж зрозуміли гумор? Там береза, «шумят бєрьози в Росії», і все таке.

Мирослав Гай, блогер, волонтер і координатор фонду «Мир і Ко», наголосив, що, хоча він особисто і проти бійок у парламенті, але в цьому випадку інакше вчинити було неможливо.

Блогерка та письменниця Зоя Казанжи також підкреслила, що битися в парламенті не варто, однак все одно всі з неприхованим задоволенням дивилися відео з бійкою. Ну, як бійкою. Домінуванням Юрія Берези, краще вже так сказати.

Кажучи про Шуфрича, одразу згадується випадок, коли йому дісталося в Одесі. Так ось, блогерка Олена Добровольська впевнена, що того разу «відгріб» нардеп куди більше.

А тим часом письменник та перекладач Андрій Любка подякував Березі за добрячий стусан горе-землячкові Шуфричу, додавши, що «таких можна бити й ногами». Утім, за словами автора, це порада на майбутнє.

Але у всьому можна знайти якусь відповідність. Так журналіст Андрій Булґаров  жартівливо наголосив, що таким чином Береза привітав українців із Днем святого Миколая. Ну, трохи затримався, але ж не з порожніми руками.

Голова української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Ар’єв назвав бійку «ударом дуплетом по русскому міру», котрий сьогодні, окрім постраждалих Шуфрича та Бойка, ще й українського прикриття для своєї «церкви» позбувся.

А політолог та публіцист Станіслав Федорчук і взагалі наголосив, що навряд чи є більш приємне відео, аніж п’ята колона отримує на горіхи в Україні.

І наостанок:

Збирав реакції та починав рахувати знову Степан Коза

Залишити коментар