Четвер, 4 червня

Під час серії вибухів, що пролунали нещодавно на різдвяному ярмарку поблизу оперного театру у Львові, домедичну допомогу постраждалим надавав солдат ЗСУ Андрій Алямський. Більше про простих героїв та необхідність знати, як допомогти один одному, – у реакціях від Opinion.

Як повідомили на сторінці Міністерства оборони України, після того перехожі повідомили, що неподалік від місця вибухів є постраждалі; до них підбіг юнак у формі та почав надавати першу домедичну допомогу, розмовляти з потерпілими та жартувати, аби ті не втратили свідомість. Героєм виявився 24-річний солдат-контрактник Андрій Алямський.

Утім, до швидких рішень та екстремальних ситуацій Андрію не звикати: упродовж двох років він проходив службу в одному з піхотних підрозділів, та є ветераном російсько-української війни. У піхоті старший солдат Алямський виконував обов’язки військового парамедика, тож чи не щодня мав справи з кульовими пораненнями, мінно-вибуховими травмами, опіками тощо. «Знання першої домедичної допомоги завжди можуть урятувати чиєсь життя», – наголошує сам захисник.

На сторнці 72-ої окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців розповіли, що влітку 2017 року солдат Алямський був відряджений до них. Оскільки за час служби встиг пройти курси тактичної медицини під керівництвом канадських військових, то став санінструктором. Окрім того, солдат півроку воював поблизу Крутої Балки під Авдіївкою.

Про вчинок солдата на своїй сторінці розповіла й виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, наголосивши, що вміння надавати першу допомогу є обов’язком усіх відповідальних громадян.

Подякував Алямському й депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич, який став одним зі свідків вибухів у Львові.

Заступник міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін розповів, що в Міністерстві запускають цикл реклами про важливість курсів медичної допомоги та невеликий відеокрс простих рекомендацій по її наданню. Сам автор додатково порадив не гаяти часу та записатися на найближчі тренінги.

Однак, варто розуміти, що Андрій був готовий до дій, тому не розгубився та зміг допомогти постраждалим, а отже, готовими маємо бути й ми, адже насправді ніщо не заважає пройти курси домедичної допомоги. Правда ж?

Ну й на завершення: за словами журналістки Наталі Волосацької, оговтавшись, Андрій прийшов у лікарню… із квітами до дівчини, яку рятував. Знаєте, котики, це прекрасно!

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар