Вівторок, 25 лютого

Ну що, передноворічні подарунки – справа завжди несподівана. Ось у Росії подумали-подумали та й вирішили розширити список санкції проти України, додавши пристойну кількість організацій та осіб. Про нові геніальні рішення Кремля, істерику Добкіна та Вілкула – у реакціях від Opinion.

Так ось, як ви вже здогадалися,  нові санкції – це справжній траур для українців, сльози, поневіряння та розпач. Звісно, жартую. Як й у першому випадку, до спроб Кремля зайвий раз потрапити в наше інфополе поставилися вкрай іронічно. Ось і нардеп Ігор Луценко каже, що «горе» від санкцій складно виразити навіть словами.

Із логічного – Медведчук та Льовочкін знову під санкції не потрапили. Як зазначає політолог Олексій Голобуцький, відтак всім фігурантам списку варто замислитися: чи слід і далі з’являтися та тримати рейтинги «Інтера», «Ньюзвана» та «112-го». Адже ставки, вочевидь, зроблені: Кремль визначив остаточно, хто є реально проросійським політиком, а хто тільки орієнтується на проросійський електорат.

Мирослав Гай, блогер, волонтер і координатор фонду «Мир і Ко», упевнений, що Кремль намагається розбавити список, вписуючи до нього як прокремлівських, так і проукраінських політиків. Адже через рік – вибори до парламенту, і зайти туди можливо буде лише тим, хто є ворогом Москви. Власне, тому Путін і називає Медведчука націоналістом. Тому він і змінив риторику та почав визнавати український народ. Бо тактика РФ змінилася.

Натомість, нардеп Ігор Мосійчук і взагалі припустив, що Медведчук… є реальним автором санкційного списку. Адже, окрім українців з антикремлівською позицією, до нього потрапили й новоспечені політичні опоненти Медведчука, Рабіновича та Бойка.

А, власне, про цих «опонентів». Добкін, на жаль чи на щастя, покинув фейсбук, але твіттер його живе й досі. На подив, пан Михайло зміг обійтися без матюків, але зрозуміло, що списком він украй незадоволений. А точніше, своїм потраплянням до нього.

І якщо з минулого твіту все не так очевидно, репліка Добкіна на твіт Медвєдєва прекрасна: екс-регіонал вже в більш звичній для себе формі просто… послав Росію, та навіть охрестив авторів авторським титулом.

Але ж у всьому має бути певна закономірність…

А ось Олександр Вілкул спромігся на дещо більше літер. Щоправда, читати все я вам щиро не раджу, та й не все на цей скрін потрапило. Коротше, Вілкул – за національний прагматизм, за рівність, реальну незалежність… А потім Вілкула понесло ще далі – дійшло до діда, котрий воював; 9 травня; а список і взагалі створила Банкова. Словом, кажу ж, читати допис повністю – небезпечно.

Блогер Віталій Чепинога (звісно, із сарказмом) після такого і взагалі почав хвилюватися за Януковича. Ну а що. Краще вже відсидіти йому в нас, тим більше, що в Лук’янівському СІЗО євроремонт закінчили, батареї фарбовані в золото. Усе, як удома було.

Та, окрім цієї братії, під санкції потрапив і мер Одеси – Труханов. Ну, блогерка Олена Добровольська, впевнена, що наступного разу його адвокат це неодмінно використає в суді. Будєм посмотрєть, пані Олено. Але мене вже не здивує нічого.

Юрій Чорноморець, професор, доктор філософських наук, релігієзнавець, підкреслив, що в новому списку підсанкційних осіб стільки… захисників РПЦ, що все це виглядає вкрай сумнівно. Написали б вже якось більш чітко: усі, хто живе в Україні, незалежно від ставлення до РФ та її інтересів, – вороги Москви. Було б куди зрозуміліше.

Юрист та блогер Леонід Маслов, натомість, написав,  що у випадку, якщо Росія тепер не «прийме» Добкіних, Новинських, Труханових та Вілкулів, доведеться активними темпами розвивати космічну галузі для польоту на Марс. Ну, в один кінець; потенційні астронавти вже є. Та й користь буде.

Збирав реакції та готувався до свят Степан Коза

Залишити коментар