Понеділок, 17 червня

31 грудня, передноворічний вечір, 18:00. Салати вже нарізані, ялинка давно прикрашена, а фейсбук захлинається у передноворічних дописах. Здавалося б, можна спокійно видихнути і просто побути із близькими. Але рука випадково намацує пульт від телевізора… Про те, що можна дозволити собі глянути одним оком, а що варто одразу перемикати – у телепрограмній навколоаналітиці від Opinion.

Ні, ви не подумайте грішного, я все розумію: 2019 рік на носі, телевізор вже давно ніхто (ага, звісно) не дивиться, текст приречений на крах та провал, такий собі свідомий архаїзм року, що минає. Але давайте бути чесними, якщо ця електронна коробка є десь поруч, іноді все відбувається, як у тумані: хтось твоєю рукою хапає пульт, натискає твоїми пальцями якісь кнопки… Короткочасний провал у пам’яті… Повна дезорієнтація у просторі, вушні раковини атаковані анілораками та віталікокозловськими. Аби цього не сталось, пропонуємо (не) короткий путівник обраними телеканалами України з 18:00 31 грудня до 3:00 ночі майбутнього року.

Далі все просто: пробігаємось каналами, маркуємо окремі передачі / концерти / фільми / всещозавгодно відповідно зеленим (можна дивитись), жовтим (під вашу відповідальність) і червоним (у вас є пульт, перемикайте, негайно) і пояснюємо, чому все саме так. Поїхали!

«Інтер»

Якщо хотіли одразу всю назву маркувати червоним, надсилаю вам повітряну п’ятірочку. Але на випадок, коли ваша бабуся не довіряє іншим каналам та звикла саме до фірташівського… кхм, то хоча б знайте, коли можна без ризику його увімкнути.

18:00Фільм «Вечори на хуторі біля Диканьки».

Не подумайте, нічого проти прекрасного українського письменника Миколи Гоголя я не маю, його «Ніч перед Різдвом», як і вся збірка, – це прекрасно. Але ось Філіп Кіркоров і, скажімо, Ані Лорак у стрічці виробництва «Інтера» та якогось російського телеканалу сьогодні виглядають, скажімо так… однаково неприємними. Для довідки – Кіркоров є одним із тих росіян, котрі не проти виступити у Криму, не повідомивши про це Україну, та й взагалі якось кух-кух… перепрошую, кричав, що чорний список СБУ – це привід для гордості. З Ані Лорак, сподіваюсь, пояснювати нічого не потрібно: це і «братські народи», і виступи у Москві, і сльози щастя під час отримання російських премій, і участь у їхніх шоу. І все це за роки війни. А так, власне, приємного перегляду.

20:00 – «Подробиці».

Власне, ну такоє. Це, звісно, може виявитись чимось кращим за новини на умовному NewsOne, але до об’єктивності «трошки» далековато, як, часом, і до адекватності. Одним словом, якщо бабуся завтикала, перемикайте.

20:30 – «Операція “И” та інші пригоди Шурика».

Якщо ви народились у СРСР та дуже звикли до цього прекрасного та ностальгійного фільму про часи вашої юності – маю прекрасну новину: вже з’явилось чимало цікавих українських стрічок, котрі розповідають не про міфологізоване та попри все ідеалізоване системне минуле, а про реальність. І це може виявитись для вас цікавішим. Приємного перегляду.

22:30 – Новорічний концерт «На Интере – Главная елка страны». Прем’єра (синтез мов збережено згідно з оригіналом).

Як зробити колір ще більш червоним? Перемикайте, будь ласочка, не зупиняйтесь. Тут вам не просто Кіркоров у переінакшеному світі Гоголя. Тут, окрім нього, і та ж сама Ані Лорак, і Віталій Козловський (це той співак, що на 9 травня цього року знущався над мікрофоном десь під Москвою, а ще товаришує з Нелею Штепою), і Таїсія Повалій (сам кайнд оф Лорак, адже теж не гидує концертами у РФ) та купа інших прекрасних людей. Якщо вам мало всього цього, пропоную просто пригадати «побєдобєсіє» травня цього року за участю того ж ведучого, якого ми ризикуємо побачити і вночі 31-го. Тому прошу вас: перемикайте, бережіть себе. Хіба що Винника можете бабусі на хвилинку увімкнути. Або собі. Хто вас знає.

23:50 – Новорічне привітання президента України Петра Порошенка.

Зелене – не тому що я порохобот, а тому що це слово нашого президента, яке транслюватиметься всюди одне і те ж саме. І послухати його варто.

00:00 – Треш на телеканалі продовжується.

01:00 – Тільки не смійтеся: до третьої години ночі, схоже, буде те ж саме, тільки українською. Але від цього, ви ж знаєте, нічого не змінюється.

«1+1»

Добрий вечір! Вас вітає чартерний рейс «Український фейсбук» – «Телевізор», літак із Володимиром Зеленським прибуде о 20:00. А якщо серйозно, «плюси» цього дня особливо не здивують, багато «Кварталу» та, за обіцянками сайту, трохи новин від ТСН.

14:50–19:20 – «Сам удома» та «Сам удома-2».

Просто якщо випадково клацнете на телеканал о шостій вечора, є ризик засмутитись, бо улюблена історія з Кевіном буде пропущена, як і добряча частина настрою. Тому маркую зеленим і благословляю на нарізання салату під першу частину фільму-легенди.

19:30 – ТСН («Телевізійна служба новин»).

Як і всі новинні випуски на всіх телеканалах – маркуємо жовтим. Заради справедливості – це той жовтий, який до зеленого наближений куди більше, ніж колір «Інтера».

20:19 – Новорічний «Вечірній квартал».

Ну, камон, давайте бути чесними: у світі є більш якісний гумор і більш вартісні вашої уваги передачі та фільми. Якщо у вас є чергове бажання побачити Зеленського в ролі якогось політика (сподіваюсь, лише на сцені) – прошу. Якщо ж за останні роки у вас виробився імунітет від цього, а додаткове щеплення фейсбуком допомогло бути у максимальній безпеці – клацаємо далі.

23:50 – Новорічне привітання президента України Петра Порошенка.

00:00-04:00  Той самий новорічний «Вечірній квартал», не звертайте уваги.

«Україна»

Без паніки, реклами Ляшка та фонду Ріната Ахметова, здається, не планується. Принаймні випусків новин у телепрограмі, на подив, немає. Але є спроби зняти щось своє, що саме – давайте глянемо.

16:00Новорічне шоу «Братів Шумахерів».

Можна справедливо припустити, що це один із головних конкурентів для команди Зеленського, але, як не дивно, триватиме воно практично рівно до початку «Кварталу» на «плюсах». Загалом, ставимо те ж саме жовтеньке, але з більшою перспективою, ніж на «1+1».

20:00 – «Фантастична ніч».

Це прем’єрне авторське шоу телеканалу, в якому братимуть участь українські виконавці. Якось так каже анонс на сайті «України». Ще один конкурент, цього разу – для «Інтера». Щоправда, виконавців «здорової людини» у цьому випадку має бути значно більше, аніж на майданчику Фірташа. Обирати вам. Я лише скажу: іноді варто дати шанс чомусь новому, аніж намагатись реанімувати кількарічний труп піснями Козловського.

23:50 – Новорічне привітання президента України Петра Порошенка.

00:00  Новорічна музична платформа.

Тут нічого особливого, добірка кращих, за результатами голосування, українських пісень у виконанні авторів. Спойлер: найбільше проголосували за Винника, можна перемикати.

02:00  Концерт Макса Барських.

Ну, якщо дуже подобається – приємного перегляду та прослуховування. Я лише нагадаю, що співак – один із тих прекрасних людей, котрі полюбляють розважати московську публіку, а потім з’являтися на українських телеканалах. Як це в них називається? Музика поза політикою?

«СТБ»

Пам’ятаєте, писав кілька слів про Шуріка та його операцію? Так ось, уявіть, що є такий телеканал, де такі операції – це всьо, що можна показувтаи. Уявили? Зустрічайте, «СТБ». Вперше кохані не вбивають дітей, тато не лишається наодинці з хатою, а натомість новий рейс відносить всіх охочих у часи радянщини. Тому обійдемось просто кольором – ви все знаєте самі.

18:05 – «Операція “И” та інші пригоди Шурика».

20:00 – «Джентельмени удачі».

21:50 – «Діамантова рука».

23:50 – Новорічне привітання президента України Петра Порошенка.

00:00 – «Іван Васильович змінює професію».

01:55 – «Коли ми вдома. Нова історія».

На фоні всього перерахованого вище не міг не поставити зелений. Але ніщо не заважатиме вам перемкнути. Ну, або спати.

«Новий канал»

Без «Вар’ятів» та Притули, але для тих, хто скучив за дивами та магією і готовий поринути у світ… Дісней. Так, ані тобі новорічного концерту, ані тобі псевдокандидатів у президенти. Тому якщо є бажання поностальгувати за дитинством, а згодом і підлітковим віком (або є ті, кому це якраз може бути цікавим) – приємного перегляду.

17:20 – м/ф «Крижане серце».

19:15 – м/ф «Заплутана історія».

21:10 – «Красуня та Чудовисько».

23:50 – Новорічне привітання президента України Петра Порошенка.

00:00 «Шкільний мюзикл».

02:00 – «Шкільний мюзикл-2».

ICTV

Тут, власне, вигадувати теж особливо не стали. Просто береш один фільм, вмикаєш всі частини, під кінець залишаєш новорічну серію, а після слів гаранта продовжуєш все це гумористичним шоу. Все, готово: ефір забито, а журналісти та редактори встигають «заправити» салати майонезом.

12:30 – «Пес».

19:00 – «Пес: Новорічне диво».

Жовтеньке, бо тут треба бути поціновувачем подібного кіно. З одного боку, фільм українського виробництва, знімався у Києві, з іншого – мова оригіналу російська, номери на всіх автівках – вигадані, аби було зручно. Адже паралельно «Пса» транслював і російський «НТВ». Сумніваєтесь? Дивіться «Комісара Рекса» – оригінал завжди кращий за пародію.

20:50 – «Дизель-шоу: Новорічний концерт».

Як і будь-яке новорічне гумористичне шоу – ставимо жовтеньким, аби пасувало дизайну телеканалу, та розуміємо, що все ж таки це також непогана альтернатива тим, хто всоте пародіюватиме Юлю чи хрипітиме голосом Януковича.

23:50 – Новорічне привітання президента України Петра Порошенка.

00:00 – «Дизель-шоу: У новорічну ніч».

«ТЕТ»

Не знаю, як ваша рука може здригнутися та зупинитися саме на цьому телеканалі, але шляхи господні несповідимі, тому коротко та швидко пробіжимося.

17:30 – «Гарфілд».

Старий, добрий, рудий, бешкетний, товстенький, ледащий… Господи, скільки всього, і ще можна продовжувати. Коротше, це той кіт, від якого всі ми колись фанатіли. І, окрім зеленого, поставити не можу ажнічого.

21:00 – «Одного разу під Полтавою».

Чергове гумористичне шоу, кількість яких поступово наздоганяє число згадок у передноворічних анонсах вовка-Винника. Втім, ми маємо якусь конкуренцію та альтернативу, але не у всіх жанрах та не всюди. Щоправда, конкуренція ця іноді з терпким присмаком «Кварталу».

01:00 – «Казки У».

Та ж сама історія. Цікаво, що ані в газетних варіантах, ані на офіційному сайті, ані у телепрограмах на сторонніх сайтах про президента якось і не згадують. Лише зростає той самий терпкий присмак… Ой, що це я. Ніби вперше чую про холдинг «плюсів».

«UA: Перший» («Суспільне»)

18:05 – т/с «Галерея Вельвет».

Якщо вірити всесвітній павутині, цілком пристойний іспанський серіал, який може підійти для фонового шуму. У всякому разі це слухати краще, аніж якісь фільми з-за поребрику. Однак, за великим бажанням завжди можна обрати щось більш підходяще. Або просто нагуглити Кевіна.

21:03 – Новини.

22:52 – Концертна програма «Новий рік на Суспільному». 

Ну ось, принаймні під кінець міні-огляду я можу зітхнути з полегшенням: святковий концерт, за який має бути не соромно, знайдено. Ну, подумайте самі: як може бути соромно, коли участь у шоу бере «ДахаБраха»? От і я думаю, що ніяк. А ще уявіть, що слухати доведеться не російськомовну попсу, від якої з вух може піти кров, а фольк, рок та інші прекрасності цього світу. Свято, що об’єднує.

23:54 – Новорічне привітання президента України. 

0:01 – Концертна програма «Новий рік на Суспільному».

01:02 – «Музика-2019». Новорічний концерт.

Отож, ми похапцем пробіглися телепрограмою та спробували дізнатись, що підготували найпопулярніші українські телеканали. Окей-окей, я пробігся і провів вас за собою. Оцінки подекуди дуже суб’єктивні, а місцями – дуже об’єктивні (на мою суб’єктивну думку), але у будь-якому разі бережіть свій інформаційний простір, довіряйте лише перевіреним джерелам та одразу кільком, слухайте, дивіться та читайте наше, українське. І не все підряд, а якісне. Бо наспівувати «С первой улыбки, с первого взгляда» є кому і за поребриком, а своє варто берегти нам.

Обіймаю та бажаю року, який буде переможним для нашої країни
Степан Коза

Залишити коментар