Середа, 26 червня

Дрони рятуватимуть нас від злочинців, кібер-атаки вийдуть із площини віртуальності та перейдуть у світ фізичний, а в Україні представлять тестову ділянку Hyperloop. Про ці та інші прогнози зі світу технологій – в огляді від Opinion.

Apple дійсно може придбати Tesla?

Це питання, насправді, – одне з найбільш популярних: воно є ключовим чи не в кожному рейтингу технологічних новин та прогнозів на 2019 рік. Щоправда, кожен текст на цю тему має те саме джерело: звіт датського банку Saxo Bank. Зокрема зазначається, що інвестори із Apple планують придбати щонайменше 40 % акцій компанії Маска, але за ціною, що перевищує ринкову вартість. Мовляв, грошей у «спадкоємців» Джобса більш ніж достатньо, а замість того, аби виготовляти власні автівки, можна просто вкластися у вже готовий та знаний у всьому світі бренд.

Цей прогноз піддає критиці відомий бізнес-журналіст Андрю Кейв. Зокрема, експерт наголошує, що інші «передбачення» від банку є не менш надуманими та місцями скандальними.

«Не панікуйте. Пам’ятайте, що це, окрім всього, ще й не є офіційними прогнозами банку для ринку на 2019 рік. Банк каже, що це лише попередження про потенційно неправильний розподіл ризику серед інвесторів», – наголошує Кейв.

Немає чіткої позиції чи реакції і з боку самого Маска. У травні 2017-го під час зустрічі з журналістами він доволі промовисто відреагував на запитання щодо можливої співпраці з Apple. «Я не думаю, що їм це чомусь потрібно. У будь-якому випадку, я не чув, аби вони цікавилися цим питанням. Apple роблять класні продукти;  я сам користуюсь їхнім телефоном та ноутбуком. Але не знаю, що ще можу додати стосовно вашого питання», – наголосив тоді Маск. Отже, все що залишається нам – слідкувати за заявами та діями обох сторін, адже великий бізнес – це далеко не завжди те, що можна передбачити завчасно.

2019 – рік 5G?

5G – термін цілком теоретичний; його активно використовують хіба що в деяких працях, намагаючись хоча б якось окреслити наступника 4G. Однак Тім Бакстер, президент та головний виконавчий директор компанії Samsung Electronics North America, переконаний, що 2019 рік має стати роком 5G. Принаймні, для Сполучених Штатів.

«Це буде початком нової ери бездротового зв’язку, що визначатиметься блискучою швидкістю та мінімальною затримкою. Безмежні можливості відкриватимуться всюди, а з часом нові технології в свою чергу підштовхнуть розвиток розумних міст та навіть зроблять можливим автономне водіння», – зазначив Бакстер.

Про розвиток 5G протягом вже минулого року активно говорили й в Україні. Так на одній з останніх конференцій служби Держспецзв’язку було вирішено підтримати загальну європейську позицію щодо виділення додаткового ресурсу для подальшого розвитку міжнародного рухомого зв’язку.

Чи стане 2019-й роком 5G саме для України – питання складне. За словами Ярослава Ніцака, генерального директора Ericsson в Україні, технологія мобільного широкосмугового доступу 3G прийшла до нас лише кілька років тому – зараз же тільки входять в активну фазу роботи над повноцінним розгортанням 4G. Водночас експерт наголошує, що швидкість адаптації українців до 3G була дійсно вражаючою.

«Скоріше за все, аналогічна ситуація станеться й із 4G, та ми з вами пройдемо фазу звикання до цієї технології в прискореному режимі. Тому потреба в мережах п’ятого покоління, яка в інших країнах визрівала роками, в Україні буде сформована досить швидко. І найбільшу користь від зв’язку нового покоління в Україні отримають ті, хто вже сьогодні серйозно замислюється над тим, де, коли і як вони будуть застосовувати його можливості», – ідеться в колонці Ніцака.

Інтернет-компанія Amazon відкриватиме готелі?

Світовий готельний ринок цілком може поповнитися новим гравцем, при чому андердогом назвати його буде вкрай складно: до гри може приєднатися компанія Amazon, справжній гігант інтернет-продажів по всьому світу. Такий прогноз озвучив Аміт Шарма, засновник та генеральний директор Narvar, платформи, котра допомагає великим компаніям взаємодіяти зі своїми клієнтами.

«Минулого року Amazon вийшов на ринок бакалійних товарів й охорони здоров’я, натякнувши, що може взятися і за банківську справу; він навіть продає справжні ялинки, – то що ж буде далі? Ще одна сфера, яка дозріла для розширення Amazon, – це готельний бізнес. Вони тільки почали занурюватися в місцеві послуги, типу збирання будинків і послуг різноробочих. Я бачу великий потенціал в Amazon у розвитку сфери подорожей та ресторанного бізнесу, а це, разом з їхньою величезною клієнтською базою, дозволить розвивати готельний бізнес», – прокоментував Шарма.

Кібер-атаки можуть перейти в реальний світ?

Останні роки продемонстрували, що інтернет- та кібер-безпека є не менш важливою, аніж безпека фізична. Достатньо пригадати всі випадки, коли Росія намагалася втрутитись у ту чи іншу ситуацію: чи то вибори у США, чи то блокування роботи сайтів державних відомств України. Тепер же існує ймовірність, що в 2019 році кібер-атаки не обмежаться лише віртуальним світом.

Про це розповів журналістам Аміт Йоран, перший в історії директор департаменту з питань комп’ютерної готовності Міністерства внутрішньої безпеки США.  «2019 рік може стати роком кібер-фізичного хакінгу. Ми вже побачили, яких збитків можуть завдати кібер-атаки на цифрові активи компанії. Але що відбудеться, коли все вийде з кіберпростору у реальний світ? Від нападу на виробництво обладнання для камер відеоспостереження до центрів обробки даних, – ми говоримо про неймовірно дорогі та шкідливі події, які можуть поставити хрест на бізнес-операціях. На жаль, цей рік може стати роком кібер-пробудження, про яке промисловість попереджає вже протягом багатьох років», – ідеться в коментарі.

У тому, що кібербезпека перестає бути просто інформаційною проблемою переконаний і Рай Самані, спеціаліст із кібербезпеки. За його словами, 2019 рік продемонструє, що комп’ютери – це не фінальна ціль впливу.

«Кіберпрогнозування на кінець року часто зосереджується на конкретних  категоріях загроз і на тому, чи слід очікувати збільшення / зменшення їхньої кількості. Наступний рік, натомість, обіцяє більш фундмантальний зсув у ландшафті кіберзлочинності. До прикладу, вплив соціальних медіа на питання кіберпезпеки – це не лише ІТ-проблема. Це значно ширше, більше, ніж просто вплив на комп’ютери. А загрози, котрі виникнуть у 2019 році, зроблять це ще більш очевидним», – вважає експерт.

Що буде з біткоїном у 2019-му році?

Про біткоїн та іншу криптовалюту, здається, починають потрохи забувати. Вона не є архаїзмом чи минулим – їй і надалі пророкують майбутнє, однак ажіотаж минулих років вже здається надто далеким. Та що буде з головною віртуальною валютою в новому році? Думки міжнародних експертів з цього приводу складно назвати однозначними.

Так, наприклад, Майкл Новограц, засновник Galaxy Digital, у коментарі для видання Financial Times дає більш ніж оптимістичні прогнози. За його словами, у 2019 році ринок криптовалют зможе зупинити падіння та відновить втрачені позиції. На думку експерта, у найближчому майбутньому почнуться інвестиції не у криптофонди, а, власне, у саму валюту, а відтак і ціни на цифрові активи почнуть зростати.

«До кінця першого кварталу 2019 року ціна біткоїна має зрости приблизно до $ 10 000, а далі на нас чекатимуть нові вершини – вартість може складати 20 тис. доларів, або навіть більше», – припустив Новограц під час розмови з журналістами.

На ряду з такими прогнозами ідея того, що біткоїн взагалі «впаде до нуля» видається максимально несподіваною. Цю ідею підтримує канадський мільярдер та прихильник Bitcoin SV Калвін Айр.

«Мені здається, вартість біткоїна в 2019 році може впасти до нуля, оскільки в нього немає практичної цінності. Його навмисно зменшують у масштабах, адже від нього немає користі. Сама технологія та економічна модель не зникне – вона буде існувати у формі Bitcoin SV», – зазначив експерт.

Про потенційне знецінення криптовалюти розповів й аналітик Saxo Bank (так, того, що пророкує купівлю Tesla компанією Apple) Стін Якобсен. За його словами, у 2019 році головна криптовалюта може досягти своєї базової позначки, що складатиме 1 тис. дол. Більше того, згодом біткоїн може і взагалі впасти до нуля. Аналітик наголосив, що сьогодні цифрові гроші вже не мають такої реальної цінності, а відтак втрачають популярність. До того ж, майнінг (спосіб заробітку криптовалюти – прим. ред.) став надто витратним через надзвичайно високе споживання електроенергії та низьку ціну самої валюти.

Отже, прогнози щодо криптовалюти, як, власне, і минулого року, різні й подекуди протилежні. Загалом ситуація чимось нагадує питання з продажем активів компанії Маска, адже стовідсотково передбачити або спрогнозувати падіння криптовалюти чи неймовірне зростання так само неможливо. Тому можемо узагальнити: у 2019 році про біткоїн продовжуватимуть говорити. Навіть попри різні прогнози.

2019 – рік віртуальної реальності?

Віртуальна реальність (надалі ВР – прим. ред.) – одна з інновацій, до котрої ми вже здебільшого встигли звикнути та сприймаємо її як щось буденне. Та чи використовуємо ми всі можливості цієї технології? Джон Гамільтон, генеральний директор UNLTD, що займається виробництвом фірмового та оригінального контенту для віртуальної реальності, вважає, що ми перебуваємо лише на порозі усвідомлення усіх можливостей ВР, і 2019 рік разом із наступними стане часом для нових відкриттів.

«Ми зараз лише на початку розуміння того, що можливо зробити завдяки задіянню ВР в розповідях, іграх та додатках. У 2019 році та надалі ми всі побачимо справжній вибух у промислових, медичних та освітніх додатків із ВР. Більше того, механізми віртуальної реальності починають застосовуватися режисерами, а тому на нас чекають нові захоплюючі фільми та ігри. Звісно, це все не відбувається так швидко, як пророкували, але головне, що це відбувається», – переконаний Гамільтон.

А як же Hyperloop?

Проект, який в Україні викликав більше жартів, аніж реальних оцінок та сподівань, може бути частково реалізованим у 2019 році в ОАЕі. Так в середині року планується початок будівництва швидкісної системи поїздів в Абу-Дабі. Поки що в планах – побудувати 10-кілометрову трасу, а також дослідницький центр компанії. У випадку успіху в майбутньому трасу планують продовжувати.

Утім, поки в Абу-Дабі лише планують початок будівництва, в Україні 2019 рік цілком може стати роком демонстрації першої тестової ділянки. Принаймні, так обіцяв у минулому році міністр інфраструктури Володимир Омелян. За його словами, тестова ділянка, згідно з «внутрішнім дедлайном», має з’явитися саме в 2019, а ось реальна частина – не менш ніж через п’ять років.

Більше того, у 2019 році Hyperloop може стати більш швидким. Про це заявляються спонсори проекту. Поточний рекорд швидкості був встановлений на малій ділянці. Інакше кажучи, умови були далекими від ідеальних, тому цілком можливо, що в цьому році буде встановлено новий рекорд.

Рік дронів-рятівників

Дрони – це не лише модні іграшки та необхідні для блогерів інструменти зйомок. Минулий рік продемонстрував, що безпілотники здатні допомогти людству й в більш критичних ситуаціях. Наприклад, розвідати позиції бойовиків або ж виконувати роль повітряного патрулю. Як зазначає Кріс Ріттлер, генеральний директор каліфорнійської компанії Cape, котра спеціалізується на автоматизації польотів, у новому році варто очікувати на ще більш активне використання дронів. За його словами, безпілотники здатні зробити реагування спецслужб більш оперативним, а також знизити кількість правопорушень.


«У минулому році ми побачили, що галузь зробила кілька помітних кроків уперед. Здебільшого, це відбулося завдяки запуску програми з інтеграції безпілотних авіаційних систем (UAS IPP). Деякі провідні компанії країн почали тестувати нові варіанти використання дронів у комерційних цілях: від доставки їжі та продуктів до підтримки у надзвичайних ситуаціях. У 2019 році ми побачимо вплив цих інновацій у різних галузях. Ми бачимо особливий ріст суспільної безпеки, де безпілотники допомагатимуть покращити час реагування на проблеми та знижуватимуть рівень злочинності у всьому світі», – коментує експерт.

Намагався розібратися у світі технологій та не збожеволіти Степан Коза

Залишити коментар