Середа, 21 жовтня

Сотні людей зібралися біля Софії Київської 7 січня для того, щоби побачити отриманий ПЦУ Томос. Серед них не лише віряни. Як сказав один із присутніх у черзі: «Я атеїст, але розумію наскільки історичною подією є надання українській церкві Томосу. Це ще одна ознака нашої незалежності».

Напередодні до Собору Святої Софії в Києві був доставлений Томос про автокефалію Православної церкви України, який був підписаний у Стамбулі на Фанарі Вселенським патріархом Варфоломієм. Томос був вручений предстоятелю ПЦУ митрополиту Київському і всієї України Епіфанію. А вже в понеділок у Софійському соборі в Києві він був виставлений. Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній та Президент Петро Порошенко урочисто внесли до Софійського собору в Києві Томос про автокефалію ПЦУ.

Того ж дня в Софії пройшла Різдвяна літургія, на якій був присутній голова держави Петро Порошенко та інші державні діячі.

Потім перенесли в Трапезний храм Софії Київської для всенародного огляду. Документ можна буде побачити до 18.00.

Нагадаємо, що ще у квітні 2018 року Президент України Петро Порошенко звернувся до Вселенського патріарха про надання автокефалії Українській церкві. До того спроби отримати Томос здійснював тодішній Президент Віктор Ющенко, але за його словами йому завадили реалізувати ці плани деякі політики.

15 грудня минулого року під час Об’єднавчого собору в Києві православні архієреї оголосили про об’єднання українських церков у єдину Православну церкву України. Її предстоятелем був обраний митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній. Кафедральним собором Православної церкви України став Михайлівський Золотоверхий собор.

А вже 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію єдиної Православної церкви України.

Православна церква України від нині є 15-ою церквою, яка здобула автокефалію.

Текст і фото: Іван Печений

Залишити коментар