Субота, 11 липня

Метеоблог головного синоптика країни

Циклони та атмосферні фронти святкують разом з усіма Різдво. Наморозили градусів, наварили снігу, наготували ожеледиці та навіть колядували хуртовинами. Ніяк не вгомоняться, відчуваючи, що святковий період ще довго триватиме.

11 січня черговий циклон середземноморського походження принесе ускладнення метеорологічних умов на південну частину України, у центральні та східні області.

Метеоблог головного синоптика країни

Джерело: wxcharts.eu

Випадатимуть сніг та мокрий сніг, внаслідок потепління до відлиги навіть йтиме дощ, можливі налипання мокрого снігу, хуртовини, ожеледь та посилення вітру до штормових значень.

Ситуація на дорогах може бути небезпечною, водіям – особлива уважність і обережність.

Відлига допомагатиме підтаненню льоду на річках та озерах, тому рибалкам варто триматися ближче берега.

Західна частина України та північ належатимуть зоні холодного повітря арктичного походження. Температура повітря коливатиметься вночі в межах -10-16 градусів, вдень -4-10 градусів.

12-13 січня негода на півдні та сході України вщухне, а до західних та північних областей атмосферний фронт принесе свіжі снігопади та хуртовини.

Температура повітря впродовж суботи-неділі становитиме вночі помірні морози та невеликі – у денні години.

У західних областях вдень 13 січня морози послабнуть до відлиги.

На Василя, на Старий Новий рік, тепла повітряна маса охопить більшість областей України. Протягом дня 14 січня температура повітря коливатиметься близько нуля або досягне невеликих «плюсів».

Циклон з півночі зумовить сніг та мокрий сніг, опади передбачаються по всій території. Волога погода поєднається із сильним вітром, можливі хуртовини.

15 січня вночі сніг та мокрий сніг втримаються, а вдень волога погода переважатиме лише в східних областях.

16 січня черговий циклон знову принесе опади у більшість областей України. Температура повітря коливатиметься поблизу нічних помірних морозів, вдень очікується від 4 морозу до 3 градусів тепла, на північному сході 2-7 градусів морозу.

У Києві найближчим часом погода буде строкатою та нестабільною.

11 січня суттєві опади малоймовірні, проте надалі у столиці переважатиме волога повітряна маса. Сніг передбачається від невеликого до помірного з періодичними проясненнями. На дорогах ожеледиця.

11 січня домінуватиме холодна погода з нічною температурою повітря -12-15 градусів, денною -4-7 градусів.

12 січня помірний мороз ще втримається, а вже вдень у суботу та впродовж 13-14 січня, на Маланки та Василя, стовпчики термометрів коливатимуться поблизу нуля.

З 15 січня морози в Києві знову візьмуть реванш.

Цікава, строката, неординарна погода очікує українців найближчим часом. Така ж яскрава та різноманітна, як українські різдвяні традиції. Тому важливо вивчити усі слова метеорологічних колядок – уважно стежити за свіжими прогнозами погоди.

Христос народився! Славімо його!

Наталка Діденко