Середа, 21 жовтня

Ну що, на одного більше, але несподіванок – жодних. Лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко заявив, що братиме участь у президентських перегонах. Каже, знає, як «підняти» країну та армію, обіцяє обійтися без популізму та законів, що суперечать інтересам країни. Детальніше – у реакціях від Opinion.

Так ось, як зазначається на сторінці «Громадянської позиції»,  за рішення висунути кандидатуру Анатолія Гриценка проголосували одностайно всі присутні делегати з’їзду.

Але, окрім того, треба ще й знати, з чим Гриценко йде на вибори, правда? Політичний експерт Олексій Мінаков, проаналізувавши передвиборчу програму кандидата, виокремив умовно сильні та слабкі сторони тексту. Сподобалися фахівцю, наприклад, обіцянка закону про імпічмент президента, ринок землі та всеукраїнський перепис населення. Останній, до речі, був у далекому 2001 році, а проводити його треба раз на 10 років.

А ось категорично не сподобався Мінакову… популізм Гриценка. Це і повернення Донбасу протягом п’яти років, і середня зарплата українців у 700 євро, і економічне зростання швидкими темпами, і зниження тарифів. Словом, якось так.

Свій екпрес-аналіз запропонував і політолог Віктор Таран. На його думку, з’їзд одного з лідерів перегонів очікувався з нетерпінням, суспільство чекало яскравих заяв, креативу, а отримали інше. Замість нових облич – обличчя зразку 2006 року, жодних яскравих постатей і креативної програми. Резюмуючи, експерт наголосив: такі «проколи» не ставлять хрест на амбіціях Гриценка, але він точно втратив шанс на яскравий старт своєї виборчої кампанії.

А ось журналістка Марина Данилюк-Ярмолаєва на прикладі Гриценка «розробила» іронічну формулу, мовляв, як створити модну політичну силу. Так ось, рецепт доволі простий.

Нардепка Світлана Заліщук натомість вважає, що «демократичний кандидат» може перемогти на президентських виборах у тому разі, якщо домовляться Анатолій Гриценко, Андрій Садовий та Святослав Вакарчук, котрий ще має сказати своє слово. Логіка така: має піти один, у кого підтримка найбільша.

Кандидатство – кандидатством, а ось серед представників ЗМІ потрапити безпосередньо на з’їзд з невідомих причин змогли не всі. Про це у мережі повідомила журналістка Альона Логвиненко, розповівши, що після реєстрації та приїзду вона дізналась: потрапити до самої зали, де все дійство проходило, можуть лише «обрані» журналісти.

А для тих, хто не потрапив на з’їзд навіть так, коротка характеристика складу учасників заходу.

Щоправда, не обійшлось і без невеликих жартів. Як-от цей чи то жарт, чи справді сум: про своє висування Гриценко оголосив на 13-му з’їзді. Це, звісно, якщо вірити у магію чисел.

Або так.

І наостанок, про геометрію корупції від (не)новоспеченого кандидата в президенти.

Збирав реакції та не встигав рахувати прізвища кандидатів Степан Коза

Залишити коментар