Четвер, 22 серпня

Секс і нічого…

«А ви вже підписали в нотаріуса згоду на секс?» – так після Нового року в мене починалася й закінчувалася стрічка у фейсбуці. Правда, дозволи на секс густо розбавляли політичні перипетії новітніх кандидатів на президентство.

Секс у нашому все ще первісному суспільстві – це соромітське слово, яке рідко хто може промовляти не червоніючи; а ще менше людей можуть говорити на цю тему серйозно. А так, усякий секс, будь-який секс, варто йому вийти в площину публічного обговорення, обростає мемами й жартами, навіть якщо від самого початку в тому виді сексу, про який ідеться, нічого смішного немає. Ба більше, там стільки суму, що радше б плакати над цим усім. Але ні, ми – незріле суспільство; і нас, як першокласників, усе ще смішать слова: «секс», «пеніс», «вагіна» тощо.

Майже кожен другий зі списку моїх фб-друзів запостив у себе жарт і жартик про розписку на секс та про те, як тепер усе стане складно й тяжко; ще більше людей посміялися із цього мовчки. І лише одиниці прочитали хоча б назву цих поправок до Кримінального кодексу, у яких, о Боже милосердний, ідеться про СЕКС.

Не соромтеся ви так. Звикайте, у цьому тексті я дуже часто писатиму слово секс і не використовуватиму евфемізми.

Так в чому ж там справа? Давайте для початку погуглимо, пошукаємо українською: «Секс за згодою Закон». Результати пошуку: «Закон про згоду на секс: в Україні набули чинності зміни до Кримінального кодексу», «За секс без згоди до півроку тюрми: в Україні оновлено закон про домашнє насильство», «Для українців створили опитування щодо нового закону про згоду на секс», і моє улюблене: «Секс лише за попередньою згодою: в Україні ввели революційні зміни до Кримінального кодексу».

Виявляється, у нас секс за згодою – це щось неймовірне, це революційно. Аякже. Раніше можна було змамрати кого завгодно, трахнути її / його, навіть не поцікавившись, чи він / вона цього хочуть. Та й по тому. Навіть якщо не згодна зі статевим актом людина потім подавала заяву про зґвалтування – їй ще треба було довести, чи не занадто пізно вона ходила вулицею, чи не занадто багато пила, чи не занадто гарний мала вигляд, чи не занадто тихо протестувала проти цього статевого акту, а може, у неї взагалі губи нафарбовані були – то це ж повністю змінює справу… Так-так, при обговоренні тем насилля найчастіше саме коротка сукня й нафарбовані губи ставали фактором, який фактично виправдовував ґвалтівника.

Але про «rape culture» у нашому первісному суспільстві варто поговорити докладніше іншого разу. Нині я повернуся до «революційних» змін щодо згоди на секс.

Так от, якщо переглянути новини, то більшість, навіть журналістів, не наважилися сходити й почитати текст змін, взяти за ручку юриста та разом із ним розібратися в чому суть цих змін, які, до речі, називаються не «Закон про секс за згодою», а «Закон України “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами”». Отака от довга, важка для читання й розуміння, але наповнена сенсом назва. Перечитайте її ще раз і ще раз, і потім ще раз – може, розвидниться. А потім, як наберетеся сміливості, перечитайте й весь Закон, і, може, здивуєтеся, але там ні слова про розписку чи про нотаріально завірену згоду. Там – лише про добровільну згоду, яка має передувати нормальному статевому акту. Сподіваюся, ви, всі жартуни, до цього не мали сексу з людьми проти їх волі. Цитую: «Згода вважається добровільною, якщо вона є результатом вільного волевиявлення особи, з урахуванням супутніх обставин».

Та втім, якщо ви вмієте й можете мислити, то перечитайте той Закон повністю – це не боляче, і навіть нескладно. Там – лише три сторінки тексту доволі зрозумілого й доволі корисного. Тексту, який комусь врятує життя, вбереже когось від насилля в родині або допоможе вистояти в суді проти системи, яка радше виправдовує ґвалтівників. А ще зверніть увагу, що там жодної згадки про гендер агресора й жертви, тож цим же законом визнається й те, що чоловіки так само, як і жінки можуть потерпати від насильства та мають таке ж право на захист.

А тепер повернемося знову до пошуковика, і пошукаємо там вже російською мовою: «Секс по согласию Закон». І саме тут отримуємо всі ті заголовки, які можна вважати прабатьками інтернет-мемчиків і жартиків про розписку. Ой, тільки ж що це? Що це за слова-маркери: «на Украине» тощо? Ой, а виявляється перші ресурси, які наплодили заголовків із розпискою на секс, – російські… Вітаю вас. Ви – ще одна маленька й непомітна жертва інформаційної війни; вас виграла й розіграла ворожа інформаційна армія. Бо ви – істеричне ледащо, яке радше писатиме вручну розписку за стандартом російських тролів, ніж візьме й перечитає три сторінки змін до Кримінального кодексу.

І поки ви постите ще один жартик на тему згоди на секс, поряд із вами когось убивають і ґвалтують просто в родині. Близько 300 осіб щодня стають жертвами домашнього насилля.

Вам смішно?

Татуся Бо

14 комментария

 1. Наташка-Полтавчанка on

  Ви така молодчина! Величезне спасибі вам, що дали собі працю прочитати ці три сторінки (хоч це і виявилося для вас неболяче) і розкрили нам, сліпим баранам і середньовічним дикунам очі на новий закон. Сподіваюсь, корона з вашої високості не спала?

 2. Без матюків якось воно не тойво… не ідентифікуєься авторство Татусі Бо. Може хтось акаунт зламав і втулив сюди таку неавтентичну публікацію) Чи не постраждає через то імідж автора?

 3. Якраз через незмінність суспільства і правовий нігілізм населення починається в Україні новий вид шахрайства у зв’язку зі змінами до ст. 152 КК України. І буде воно процвітати під жалісливі крики активістів і письменник про погану поліцію.

 4. Все так… Але звертаю вашу увагу: 1) «А ще зверніть увагу, що там жодної згадки про гендер агресора й жертви, тож цим же законом визнається й те, що чоловіки так само, як і жінки можуть потерпати від насильства та мають таке ж право на захист.» 2) «Закон України “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству СТОСОВНО ЖІНОК і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами”»
  Погодьтеся що назва закону трохи тенденційна.

  • Мирослава on

   Розшифровуємо назву, Юріє:
   «Закон України “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи 1) про запобігання насильству СТОСОВНО ЖІНОК і
   2) домашньому насильству та
   3) боротьбу з цими явищами”»

   Домашнє насильство може скоюватись людьми будь-яких гендерів, проти один одного та проти дітей, на жаль так.

   Якщо ви хочете звинуватити когось в недочитанні, то спочатку переконайтесь, що дочитали самі.

 5. Ще одна історія, коли перемагає сліпий неадекватний радикальний фемінізм і тенденція майбутнього шантажу «жертвами», оскільки закон знову пишуть люди, які навіть тлумачення «добровільної згоди» не здатні описати.

  Про знищення суті терміну «згвалтування» просто промовчу.

 6. Володимир on

  Дуже влучно написано. Секс і має бути за згодою. І фіксацію згоди на секс — це однозначно добре

 7. Помилка у Вашому ж формулюванні: зґвалтування в родині не буває, бо то не “родина”, а “співмешканство з ґвалтівником чи ґвалтівницею”. Ще ніхто з експертів-експерток не дав фахового роз’яснення як уникнути репутаційних втрат, у зв’язку з безпідставним звинуваченням у зґвалтуванні. Ніхто ні один і ні одна. Сміялись з дебілізму і будемо сміятись — це ознака здорової інтелектуально розвиненої людини, яка враховує всі фактори, а не набралась словосполучень з європейських документів про права людини і комбінує ними з відключеним мозком — у нас це називається “блогерство”…

 8. Так, звісно, вище знайдіть шось на кшталт «статистики», де буде сказано, що кожен 3ій статевий акт в Україні не за згодою, бо вона не «зафіксована». До чого ми котимось? А за відмову від сексу у сім’ї законопроект ще не написали? Ото була б перепалка сторін, я вже це бачу))) 😂

 9. Що за обділене писало цю х… зверху, хвасталося напевно що навчилися читати і мало того що читати а ще й нібито щось розуміти і зверхньо ставитися до інших… Прочитало три сторінки — тьфу. Іди вчися далі!

 10. Молодець, я щиро дякую за пояснення цього закону для тих , хто рже з нього! Я виросла в родині де відчим був звір!

Залишити коментар