Субота, 24 серпня

Ну що, оновимо список претендентів на булаву? Про намір взяти участь у президентських перегонах оголосив колишній очільник СБУ Ігор Смешко. Про те, хто такий новоспечений кандидат, і кому він може завадити – у реакціях від Opinion.  

Так ось, про своє рішення Ігор Смешко написав і на сторінці у соціальній мережі. Каже, почав оформлення документів для реєстрації в ЦВК та вірить, що «разом – переможемо». Словом, поки що нічого нового чи особливого.

Все б нічого, але перед цим журналіст Дмитро Гордон оприлюднив відеозапис, в якому називає Ігоря Смешка ідеальним кандидатом у президенти, котрий потрібен Україні у ці переломні часи. Згодом додав і допис на свою сторінку, де закликав екс-очільника СБУ піти на вибори, оскільки той нібито «має все для того, аби бути президентом, чиє прізвище українці будуть вимовляти із гордістю».

Отже, про ідеального кандидата. За словами політичного експерта Олексія Мінакова, вся ця заява Гордона виглядала як… маячня. Починаючи від нульової впізнаваності Смешка серед народних мас, нульових рейтингів, перспектив та закінчуючи власне фразою про «ідеального кандидата в президенти». Втім, експерт не виключає, що Гордона хтось міг просто попросити. Ну, «по старій дружбі».

То що там пишуть про Смешка у мережі? Наприклад, журналіст Віктор Лешик зізнався, що має великі надії на цього кандидата, котрий є «беззаперечним інтелектуалом та людиною, здатною мислити системно». Ба більше, Лешик переконаний, що такий кандидат може задати новий рівень у передвиборчій дискусії. Отак.

А от блогер і громадський активіст Назар Приходько впевнений, що саме Смешко залишається одним із головних підозрюваних у справі отруєння Віктора Ющенка.

Скептично поставився до кандидатури Смешка і народний депутат Ігор Мосійчук. Спочатку, щоправда, від «радикала» дісталось Андрію Садовому, а щодо колишнього очільника СБУ народний обранець натякнув лише на «джинсу» в засобах масової інформації та штучну «електоральну вагу».

До слова, про Садового. Зовсім нещодавно він заявив, нібито за ним слідкують спецслужби. Так ось, як прекрасно підмітив цю закономірність блогер Helgi Sharp, невдовзі після цього у президенти вирішив іти Смешко (не забуваємо – екс-голова СБУ). Совпадєніє? А хто його зна.

Більш стримано новоспеченого кандидата охарактеризував військовий експерт Святослав Стеценко. Каже, це досвідчений генерал спецслужб команди часів Кучми. Каже і додає: такі колишніми не бувають.

Втім, як зазначає блогер і колумніст Дмитро Литвин, в інтерв’ю у Гордона Ігор Смешко виглядав набагато більш переконливим та підготовленим, аніж декотрі фаворити кампанії. Наприклад, той самий Анатолій Гриценко мав би постаратися відповідати так само коротко та ясно.

А Олександр Ружанський вважає, що Смешко навряд чи може відібрати чиїхось виборців, однак не виключено, що «карти» зіпсувати окремим кандидатам все ж може, оскільки, ймовірніше за все, має непублічну інформацію чи не про всіх. Не виключає блогер, що новий кандидат, хоча й не має реальних шансів на перемогу, може натякати на свою корисність комусь із більш-менш реальних претендентів.

Ігор Соломадін, вчитель і активіст харківського Євромайдану, припустив, що Смешко «грає» на полі Анатолія Гриценка, однак виглядає більш переконливим, логічним та системно мислячим. Його завдання – «відкусити» значну частину електорату Гриценка. Загалом враження нібито непогане, хоча й «розмовляє механічно, як робот».

І наостанок, цілком вигадана (але не неможлива) історія появи нового кандидата від керівника прес-служби «Національного корпусу» Романа Чернишева. Побачимось!

Збирав реакції та подумував над президентством Степан Коза

Залишити коментар