Понеділок, 23 листопада

Сьогодні в Україні відзначається День пам’яті захисників Донецького аеропорту. 242 доби військовослужбовці, добровольці, медики та волонтери героїчно утримували оборону ДАПу. Вони витримали. Не зміг витримати лише бетон. Про подвиг кіборгів та пам’ять – у реакціях від Opinion.

На сторінці Міністерства оборони України наголосили, що попри те, що роки минають, ми досі пам’ятаємо подвиг кіборгів. Адже аеропорт став всесвітньо відомим не завдяки «лоукостерам». Це було пекло, як воно є.

До річниці 242-денної оборони Донецького аеропорту, як повідомили у Міністерстві, планується тематичне мистецьке дійство за участю оркестрів ЗСУ та інших військових формувань. Захід з ушанування подвигу героїв відбудеться 21 січня на території аеропорту «Бориспіль».

На сторінці генерального штабу ЗСУ натомість наголосили, що кіборгами наших захисників назвали за їхню стійкість та непереможність. Зрештою, саме вони стали новим символом незламного духу нашого народу.

Вшанували пам’ять захисників і в українському уряді. Про це на своїй сторінці розповів прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Нардеп Борислав Береза запевнив, що ми не забудемо цю сторінку новітньої історії України, адже наші герої здійснили те, що, здавалося, не під силу людині.

Сергій Філь, заступник голови Луганської обласної державної адміністрації наголосив, що слова «кіборг» та «герой» стали синонімами, а сам захист є історією про мужність і самопожертву, коли просто так не віддаєш жоден метр української землі.

Нардеп Віктор Кривенко наголосив, що 16 січня як дату вшанування пам’яті обрали самі кіборги в пам’ять про своїх побратимів. 242 доби суцільного пекла та 200 загиблих – захисники стали легендою, символом надлюдської витримки та мужності.

Юрій Руденко, письменник та ветеран АТО, написав, що 16 січня як дата вшанування є доволі дискусійною, оскільки бої за термінал тривали ще фактично тиждень. Окрім того, чотири роки тому в цей день бої йшли не лише в районі Донецька. Однак найважливіше знати, що Україна пам’ятає своїх героїв, на відміну від Росії.

З думкою Руденка щодо дати вшанування пам’яті погоджується і журналіст Дмитро Лиховій. За його словами, цього дня в ДАПі нічого особливого не сталося, якщо порівнювати з іншими днями.

Уповноважений президента з питань реабілітації ветеранів АТО Вадим Свириденко нагадав, що воєнні дії поблизу Донецького аеропорту розпочалися 26 травня 2014 року. За офіційними даними, захищаючи аеропорт, загинули понад 200 військових.

Олександр Третьяков, народний депутат, зазначив, що слово «кіборги» першими почали використовувати саме наші вороги, оскільки не вірили, що живі люди змогли б витримати всі ці шалені безупинні атаки, обстріли з артилерії, танків та «Градів». Але вони витримали. Однак війна триває, і в день, коли Україна вшановує своїх захисників, російський суд залишив під арештом наших моряків, взятих у полон в районі Керченської протоки. Моряки також демонструють мужність перед ворогом та залишаються вірними своїй країні. Бо їм є, у кого вчитися та з кого брати приклад.

Блогерка Олена Добровольська наголосила, що якщо хтось і витягне нашу країну, то це ті, хто не бояться. Однак ціна, яку вони платять за нас усіх, надвисока. Це і про наших моряків, і про захисників аеропорту.

Письменниця Вікторія Амеліна зізналася, що мріє, як знову приземлиться в ДАП. Це, звісно, буде зовсім інший аеропорт, але авторка впевнена: це станеться. І називатиметься він тоді також інакше – Донецький аеропорт імені кіборгів.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар