Четвер, 22 серпня

Сьогодні ми відзначаємо 100-ту річницю проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР – День соборності України. Цю дату визнали офіційним святом ще у 1999 році, а за часів президентства Януковича святкування на офіційному рівні було скасовано. Проте, у 2014 році все повернулося на свої місця.

Петро Порошенко у День соборності звернувся до українців, котрі живуть на тимчасово окупованих Росією територіях. Президент наголосив: «Ми ніколи про вас не забуваємо, кожного дня працюємо, аби наблизити день вашого звільнення від ворожого ярма». Порошенко переконаний, що задля досягнення цих цілей необхідно берегти та зміцнювати єдність і соборність.

Окрім того, гарант нагадав про своє рішення присвоїти патріарху Філарету звання Героя України, додавши, що ця нагорода абсолютно заслужена, адже він все життя самовіддано служив Церкві та українському народу.

Євстратій Зоря на своїй сторінці опублікував звернення очільника ПЦУ, митрополита Київського та всієї України Епіфанія з нагоди Дня соборності. Епіфаній переконаний: святкуючи цей день та ювілей Акту злуки, ми маємо згадати нашу історію, передусім, для того, аби зробити з неї висновок: сила народу – в єдності.

Натомість нардеп Борислав Береза зізнався, що для нього 22 січня є досі важким та пам’ятним днем. Днем, коли були вбиті Сергій Нігоян та Михайло Жизневський, а також було знайдено вбитого Юрія Вербицького. Тому депутат пропонує зробити правильні висновки з трагічної історії п’ятирічної давнини та берегти Україну. Адже, як би пафосно це не пролунало, вона – наша найбільша цінність.

Ганна Гопко, народна депутатка, наголосила, що сьогодні, у День соборності, головне – пам’ятати, що ми маємо бути єдиними, не дати нас розсварити, знецінити вартість здобутої нами свободи та значення тектонічних змін, що відбуваються в Україні. Тоді й ворог не матиме жодного шансу, аби нас подолати.

Анатолій Гриценко, кандидат у президенти на майбутніх виборах, також долучився до привітань з нагоди одного з головних українських свят, додавши, що проведе цей день на Черкащині, відвідавши маму, хлопців із фронту та черкащан.

Лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко теж привітав читачів зі святом, підкресливши, що сьогодні історія може… повторитися.

Ірина Луценко, нардепка та дружина генерального прокурора України, закликала українців гуртуватися навколо наших цінностей і пам’ятати, що запорука існування незалежної, вільної, демократичної, європейської, заможної та сильної України – у нашій єдності.

Богдан Яременко, дипломат і голова правління «Майдану закордонних справ», натомість зазначив, що ми маємо свято, але не маємо… соборності. Тому варто не святкувати, а працювати разом для того, аби цей день знову набув сенсу.

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький переконаний, що ми маємо бути більш відповідальними за наші вчинки та зусилля в побудові нової демократичної та правової держави.

Політична експертка Олеся Яхно-Белковська підсумувала, що після 2014 року День Незалежності та День соборності набули реального, життєво важливого значення. На її думку, Україна робить все правильно. Не так швидко, як хотілося б, зі «зрадами» та «перемогами», з реальними помилками та досягненнями… Але правильно.

Про те, що варто усвідомлювати свої слабкі сторони та розвивати сильні задля того, аби у нас все вийшло, написав і нардеп Єгор Соболєв. За його словами, ми є суспільством повстанців і конформістів, мрій і споживацтва, спалахів надії та звичної зневіри. І ця різноманітність – теж наше. І в ній дуже багато енергії, якою ми рано чи пізно навчимося керувати.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар