П'ятниця, 30 жовтня

Сьогодні свій 90-й день народження святкує людина, завдяки якій, зокрема, ми нарешті маємо власну, незалежну та самостійну церкву. Людина, котра свого часу відмовилася від того, аби стати очільником РПЦ, та зосередила всі сили на нашій церкві. З Днем народження, Філарете.

У своєму привітанні для Філарета президент України наголосив, що саме сьогоднішній іменинник зробив перші кроки до автокефалії тоді, коли її необхідність більшість з нас ще тільки усвідомлювала. За словами Петра Порошенка, розбудова Православної церкви України стала головною справою усього життя патріарха.

Окрім того, президент зазначив, що Філарет увійшов у історію як духовний та державний лідер, один із творців церкви та держави. А особиста жертовність патріарха (вочевидь, Порошенко має на увазі рішення не претендувати на посаду очільника незалежної української церкви) підняла на небачену висоту його авторитет в очах мільйонів українців.

Саід Ісмагілов, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма», від імені мусульман України також привітав Філарета, зізнавшись, що завжди із цікавістю слухає його духовні настанови. Адже той ніколи не відмовляє у спілкуванні та приділяє всім чимало уваги. Ісмагілов впевнений: пройти такий важкий і тривалий час, вистояти і досягти мети – це заслуговує на пошану та повагу.

Приєднався до привітань і міністр молоді та спорту Ігор Жданов, назвавши ювіляра прикладом істинного й мудрого служіння незалежній Україні, церкві та усьому народу.

Екс-прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк підтримав попередню думку, так само зазначивши, що український народ вдячний патріарху за мудрість і твердість у творенні рідної церкви.

Журналіст Сакен Аймурзаєв натомість припустив, що головним сумом Філарета, як і будь-якої людини у такому віці, є смерть рідних та друзів. Тим паче, що ті, хто ще живі, але уналежнюють себе до РПЦ, навряд чи приїдуть пити чай. Втім, патріарх має чимало учнів, друзів та послідовників, які мають приносити йому радість.

Лікарка та народна депутатка Ольга Богомолець назвала Філарета Мойсеєм української церкви, зізнавшись, що особисто для неї патріарх є справжнім наставником у вірі. Людиною, котра завжди демонструвала смиренність, милосердя та християнську любов.

Блогер Мирослав Олешко також приєднався до привітань очільника колишньої УПЦ КП, назвавши його легендарною постаттю в українській історії, з якою честь жити в один час.

Народний депутат Ігор Мосійчук нагадав, що шлях Філарета до створення незалежної української церкви не був легким: гоніння, прокльони, анафема… Однак всі ці перешкоди не зламали патріарха, він вистояв і переміг, а отже, на думку депутата, святкує не просто свій 90-річний ювілей, а тріумф свого життя та української справи.

Про складнощі на шляху патріарха розповіла і Валентина Руденко, громадська та політична діячка, наголосивши, що навіть тоді, коли всі вже втрачали віру, Філарет продовжував вірити та провів свою паству шляхом становлення та власне віри.

Ірина Геращенко, перша заступниця голови Верховної Ради України, подякувала патріарху за все, що було зроблено ним задля створення помісної церкви, та підтримку української армії, влади та президента протягом всіх цих непростих років.

Володимир Шовкошитний, письменник і громадський діяч, пригадав дні, коли йому випадала нагода поспілкуватися з Філаретом. Тоді патріарх освячував збудовану автором допису церкву та вразив усіх своєю людяністю та справжньою вірою в Бога та Україну.

Нардеп Віктор Кривенко теж привітав іменинника та назвав його борцем за українську незалежну церкву, міжконфесійне порозуміння, за перемогу ідеалів людяності та справжнього християнського милосердя.

Бізнесмен Олександр Деркач зізнався, що тепер, пригадуючи минуле, навіть не знає, кого можна поставити поряд із Філаретом за роки незалежності. І це не тільки про Томос, але і про сили не поєднати своє життя зі скандалами, бізнесом чи політиканством. Не боятися прокльонів та завжди робити правильний вибір.

Збирав реакції та жодного разу не пожартував Степан Коза

3 комментария

  1. Людина, котра свого часу відмовилася від того, аби стати очільником РПЦ, та зосередила всі сили на нашій церкві. — БРЕХНЯ — всі хто памятає 90 роки знає прагнення Філарета очолити РПЦ і тільки програвши вибори він згадав про Україну і почав швиденько будувати УПЦ КП.

    • Пути Господни неисповедимы.И здорово что проиграл.Результат этого проигрыша мы видим сегодня-Томос и наша Церковь!

Залишити коментар