П'ятниця, 20 вересня

Лінн Йєгер проти Меланії Трамп. Битва світоглядів

Не встиг вщухнути світовий флеш-моб «Доведи, що зараз виглядаєш краще, ніж 10 років тому», як соціальні мережі підхопили нову актуальну тему: «Порівняй стиль Лінн Йєгер та Меланії Трамп». Тисячі людей, які не мають жодного стосунку до модної індустрії та ще вчора гадки не мали, хто така Лінн Йєгер, висловлюють «експертні думки» щодо її персонального стилю – аж гай гудить.

Лінн Йєгер проти Меланії Трамп. Битва світоглядів

Щоправда, більшість із цих диванних експертів стилю і тепер не знають, хто така Лінн Йєгер. Для них це просто «якась страшна тітка», «клоун», «фрік» та «стильна нісенітниця». Вони переймаються, як ця дивна, незграбна, негарна жінка, чий вигляд геть не милує їм очі, наважується критикувати чарівну, прекрасну та бездоганну Меланію Трамп? Як вона може закидати несмак цій красуні, що завжди виглядає неперевершено?! Та і взагалі, як ця потворна бабця може закидати несмак будь-кому? Вона ж сама виглядає як посміховисько? Ну й що з того, що вона – провідний модний редактор американського Vogue?

Насправді, Лінн Йєгер – одна з найвідоміших модних оглядачок у США й у світі. До Vogue вона писала для відомого нью-йоркського видання The Village Voice протягом 30 років! Нині, окрім Vogue, Лінн також регулярно співпрацює із New York Times, The New Yorker, Style Magazine та ще низкою славнозвісних видань. Рівень матеріалів у деяких із них такий, що більшість «мамчиних стилістів», які критикують Лінн Йєгер, не спромоглися б не те, щоб таке написати, а навіть і прочитати.

Лінн Йєгер проти Меланії Трамп. Битва світоглядів

На сьогодні Лінн у списку 500 найвпливовіших особистостей у світовій модній індустрії. Марк Джейкобс називає її своєю музою. Молоді дизайнери продали б душу, щоб бачити Лінн Йєгер на своєму показі, бо її слово для професіоналів фешн-бізнесу впливовіше, ніж тисячі лайків у соцмережах.

Чому Лінн Йєгер бува критикує стиль Меланії Трамп? Бо, врешті-решт, це її робота. Як модна оглядачка вона принагідно коментує стиль знаних осіб, і, безумовно, перша леді США – одна з них. Нічого нового в цьому немає. Так само обговорювався і стиль попередніх перших леді, так само предметом розгляду стає кожен вихід на люди членів королівської родини Великобританії та багатьох інших знаменитостей. І далеко не завжди відгуки про їхні вбрання є медово схвальними.

Чому, зокрема й деякі американські ЗМІ та користувачі соцмереж, аж заходилися у відповідь обговорювати стиль та зовнішність самої Лінн Йєгер? Та ще й так єхидно, так злісно, що фільми про безжальний шкільний булінг оживають перед очами? А це тому, що у США існує певний суспільний конфлікт навколо персони чинного президента. Деякі громадяни ненавидять його, інші – навпаки: обожнюють та сприймають будь-яку критику на його адресу чи будь-кого з його близьких чи не як особисту кривду. І дають такої нищівної відсічі, що, здається, від того, як вправно вони захистять стиль Меланії Трамп та як огидно принизять Лінн Йєгер, залежить їхня подальша доля.

Але даруйте, яким чином від приниження Лінн Йєгер залежить подальша доля пересічного українця? Американців ще якось можна зрозуміти – їм ця тема болить. А нам воно яким боком? У нас що, власних проблем бракує? Нема кого покритикувати за стиль, та й не тільки? Але от маєш: тільки за минулий тиждень кілька разів мені траплялися жваві обговорення стилю та особистості Лінн Йєгер в українському Фейсбуці. І що найцікавіше, часто ініціюють ці обговорення навіть не жінки, а чоловіки й ті, хто ніколи раніше не були помічені в надмірній зацікавленості питаннями моди та стилю. І закидають їй не тільки несмак, але до купи вже і зайву вагу, і незграбну фігуру, і негарні риси обличчя, і вік. Якби ейджизм та бодішеймінг можна було б перетворювати на золото, ми б у розкошах купалися!

Гаразд, у кожного є право на власні смаки та уподобання. Якщо чоловіку подобається, як виглядає Меланія Трамп, та не подобається, як виглядає Лінн Йєгер, у цьому немає нічого дивного.

Проте Лінн Йєгер не просто вдягається так, що її вигляд не подобається більшості чоловіків. Тут усе набагато серйозніше: вона, вочевидь, і не мала на меті їм сподобатися. Вона демонстративно цього не прагнула. Схвалення пересічних чоловіків на вулиці – це було останнє, про що вона думала, коли обирала вбрання. Вона враховувала все, що завгодно: гру фактур та пропорцій, символи, алюзії та ремінісценції, безпомилковий та неповторний власний стиль, свою особистість та спогади дитинства – і аж ніяк не прагнула уваги та схвалення чужих, незнайомих чоловіків. Їй вони потрібні десь приблизно як зайцю п’ята нога. І саме це обурює людей найбільше!

Лінн Йєгер проти Меланії Трамп. Битва світоглядів

Це ж не просто конфлікт стильних уподобань! Це конфлікт світоглядів! Тут йдеться не про довжину чи фасон спідниці, тут – про засадничі основи жіночого зовнішнього вигляду, чи навіть, якщо хочете, способу життя. Жінка може вибудовувати свій образ таким чином, щоб він був якомога привабливішим для більшості чоловіків. Щосили підкреслювати жіночні риси, акцентувати талію та груди, подовжувати ноги високими підборами, прикрашати волосся спокусливими локонами, обличчя  – звабливим макіяжем, а подекуди – і більш серйозним втручанням. Цим шляхом – максимального надання собі «товарного вигляду» та подовження його на якомога довший термін – жінки масово йшли протягом сторіч. Споконвіку чоловіки звикли думати, що жінки вбираються винятково для них. І десь так воно й було.

Але в сучасному світі з’явилися інші шляхи. Жінкою одяг, взуття, зачіски можуть обиратися не тільки для чоловічої насолоди, але й із безлічі інших міркувань. Задля самовираження, створення якогось творчого образу. Задля декларації певних соціальних чи політичних ідей. Ідентифікації з певною групою чи субкультурою. Зрештою, просто задля власного комфорту та зручності. І якщо певне жіноче вбрання не подобається чоловікам – це геть не означає, що носійка не впоралась із завданням, і вдяглася погано. Цілком можливо, що завдання сподобатися чоловікам у неї і не було. А з бажаним вона, натомість, чудово впоралася.

Критики Лінн Йєгер наполягають на тому, що не повинна критикувати інших та роздавати поради зі стилю жінка, яка сама не вміє вдягатися. Вона, мовляв, той кравець, що в подертому жупані ходить. Їм просто страшно прийняти той факт, що жупан свій вона подерла навмисно та ще й дуже майстерно. Вона вміє вдягатися неперевершено. Просто, вдягається вона з іншою метою: не з тією, яка є звичною та зрозумілою. І поради роздає також не на рівні «як вдягнутися, аби привабити чоловічу увагу».

Вам може не подобатися стиль Лінн Йєгер. Але вона сама обирає, кому вона хоче подобатися, а кому – ні. Як, власне, і будь-яка інша жінка, і Меланія Трамп, зокрема. І якщо вам не подобається Лінн Йєгер, то, можливо, ваше незадоволення її цілком би влаштувало.

Майя Тульчинська, модний блогер

Більше статей автора читайте на Доступно та просто про моду та стиль та http://cloche.club/

Залишити коментар