П'ятниця, 18 жовтня

Ніколи такого не було, і ось знову. Голова політради партії «Опозиційна платформа – за життя» та кум президента Росії Віктор Медведчук наголосив на необхідності… створити «автономний регіон Донбас» із закріпленням цього статусу в Конституції. Каже, мир на окупованих територіях може встановити лише «Опозиційна платформа». Трохи більше – у реакціях від Opinion.

Давайте тільки ще раз перечитаємо, що запропонував Мертве… ой, Медведчук, а потім глянемо, як це лаконічно та влучно прокоментував Євген Магда, виконавчий директор Інституту світової політики. Так ось, за його словами, саме федералізацію, як панацею для «української кризи», із грудня 2013 року пропонують із Москви. Мені здається, далі вже пояснювати нічого й не треба.

Практично, про те саме написав і блогер та журналіст Сергій Іванов. Щоправда, з одним невеликим, але важливим уточненням.

Хоча, може, у Медведчука просто закінчилася фантазія. Принаймні, це припускає блогер Борис Немировський. Бо подібні сценарії вже є настільки нереальними, на думку автора, що навіть… кхм, президент Росії про це давно не мріє. Виходить, застрягла людина в 2015-му. Хто тільки йому телепорт у сучасність надає – оце питання.

А от політик Сергій Висоцький і взагалі наголосив, що серед двох подій, котрі вчора відбувалися практично водночас, головною стало не висунення Петра Порошенка, а саме з’їзд «медвечуківської п’ятої колони». Висоцький переконаний, Медведчук не повинен бути частиною легальної української політики, і насправді все одно, хто саме реалізує цей план.

Рухаємось далі. Блогерка Ольга Лень упевнена: коли Медведчук підтримує російську вимогу про автономію Донбасу – це не його приватна думка. Це автоматично стає позицією кандидата в президенти Юрія Бойка та програмною тезою Рабиновича, та всією цією компанією колишніх «регіоналів».

А якщо спробувати трохи більш цензурно інтерпретувати думку блогера Романа Шрайка, виходить, що Медведчук, фактично, запропонував Україні фінансувати так звані «ДНР» та «ЛНР» із власної кишені. Ну, це якщо дуже узагальнено. Детальніше – у самому дописі.

А ось політичний консультант Микола Спірідонов назвав весь цей шабаш… ой, перепрошую, з’їзд «За життя» бенефісом Медведчука, адже той говорив у декілька разів довше, аніж, власне, висунутий від «платформи» кандидат Бойко. Але далі Спірідонов, звісно, почав шукати якийсь незрозумілий символізм, тому це так, можна гортати далі.

Руслан Благой, помічник одного з нардепів, натомість звернувся із власної сторінки напряму до… Служби безпеки України. Мовляв, чому Медведчук досі не сидить? Аргументів вистачає: кум Путіна закликає до зміни територіального устрою країни на догоду Росії. До того ж, він не має недоторканності чи якихось обмежень.

Для тих, хто ще досі нічого не зрозумів, – дуже коротка і не менш влучна ілюстрація від відомого музиканта та художника Юрія Журавля.

І ще: не забувайте, що все пізнається в порівнянні. Або ж, як полюбляли казати нам у дитинстві батьки, – із ким поведешся… Словом, поводьтеся чесно та правильно. І до нових зустрічей!


Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар