П'ятниця, 29 травня

Метеоблог головного синоптика країни

Зима цього року показує нам усі свої принади – хуртовини, снігопади, замети, морози. А зараз вирішила продемонструвати себе з іншого боку. В Україну прийшла разом із південними повітряними потоками відлига. Щоб ми не сильно сумували за весною, атмосфера підняла стовпчики термометрів до березневих позначок, організувала калюжі, дощі та понавішувала льодяні небезпечні бурульки на дахи та балкони.

Найближчим часом у більшості областей України така весняна репетиція триватиме. Температура повітря протягом дня коливатиметься в межах +1+5 градусів. У південній частині максимально очікується +4+9 градусів. А в Криму навіть до +8+14 градусів. Нижчою передбачається температура повітря у східних областях, де спостерігатимуться вночі незначні морози до -1-4 градусів.

Унаслідок тривалої відлиги в більшості областей України лід та сніг підтаватимуть, на дорогах та тротуарах утворюватимуться льодяні калюжі та снігова каша. Водіям і пішоходам слід бути максимально уважними один до одного. Лід тоншатиме на річках та озерах, тому рибалкам краще триматися ближче берега. Із дахів будинків звисатимуть бурульки – дуже ретельно слід обирати місце для паркування автомобіля та не затримуватися там надовго.

Тепла погода супроводжуватиметься періодичними опадами. Очікуються дощ, місцями з мокрим снігом, мряка. Тумани погіршуватимуть видимість до 300-500 метрів та нижче – треба дуже уважно стежити, щоб фари автомобілів були ввімкненими.

Метеоблог головного синоптика країни

Джерело: wxcharts.com

Така тепла волога хмарна повітряна маса пануватиме в більшості областей України до наступного тижня. Упродовж 7-9 лютого очікується похолодання – температура повітря знизиться на 2-6 градусів.

У Києві найближчим часом домінуватиме волога тепла погода. Температура повітря вночі коливатиметься близько нуля, а протягом дня в межах +1+4 градусів. Дощ, мряка, місцями мокрий сніг періодично чергуватимуться із щільною хмарністю; переважатиме волога повітряна маса. Тумани можуть спровокувати ускладнення руху на автошляхах низькою видимістю.

У столиці зниження температури повітря та посилення ожеледиці передбачається 7-8 лютого.
Від морозів до відлиги та знову до похолодання – така найближча синоптична перспектива.

Перші весняні репетиції проходять бурхливо, проте головна сцена все ще належить зимі. Тому уважно стежимо за прогнозами погоди, щоб жодні синоптичні несподіванки не завадили з гарним настроєм та здоров’ям поспілкуватися із лютим та зустріти ніжний березень.

Наталка Діденко