П'ятниця, 18 жовтня

Тут нові результати опитування підвезли. Так ось, за даними КМІС, Центру Разумкова та «СОЦІСа» лідером у кандидатській гонці став Володимир Зеленський. Друге місце посів Петро Порошенко, а ось лідерка попередніх опитувань Юлія Тимошенко потрапила на третю позицію. Детальніше – у реакціях від Opinion.

Політтехнолог Олексій Голобуцький наголосив: останні рейтинги засвідчують, що Анатолій Гриценко остаточно випав із когорти лідерів, а ось Володимир Зеленський такими темпами дійсно може переконати достатню кількість виборців, що цілком може стати президентом.

Утім, за словами експерта, це доволі тривожний знак. Тим більше, що виборці визнають: Зеленський не розуміється на економіці, неспроможний вирішити проблеми біднішання населення та не подужає захист територій України, як і не боротиметься з корупцією. Відтак, одним із завдань політиків на найближчі місяці може стати ліквадація міфу про «слугу народу», на якому, власне, і тримаються голоси коміка.

Роман Вибрановський, експерт у сфері медіа та комунікацій, наголосив, що Зеленський очолив рейтинг завдяки телебаченню. Утім, усе пов’язано між собою: телебачення є таким, як воно є, завдяки олігархам, а ті здобули надприбутки через закриті очі інших лідерів кандидатських гонок. Карма, словом.

Натомість нардеп Сергій Лещенко наголосив, що новий лідер гонки – це не лише продукт телевізійних технологій, а результат того, що суспільство втомилося від старих облич та має запит на нових лідерів.

Блогер Сергій Наумович не здивувався новим рейтингам; припустив, що свіжі показники можуть бути далеко не максимумом Володимира Зеленського. За словами автора допису, молода частина електорату, котра зазвичай не приходить на вибори, може все ж зайти до дільниць та віддати свій голос коміку.

Політичний аналітик та блогер Павло Нусс зі свого боку запевнив читачів, що нові рейтинги свідчать про те, що до другого туру виборів можуть потрапити Порошенко та… Коломойський, якого в бюлетені представлятиме власне Зеленський. Водночас Нусс наголосив, що Порошенко нині лише починає кампанію; його рейтинг зростає, у той час, як рейтинги Юлії Тимошенко зазнають стагнації.

Руслан Рохов, засновник та керівник «Школи мерів», також відзначив, що Зеленський та Порошенко почали демонструвати ріст рейтингів. Однак, очевидно, що відбулося перетікання голосів від Вакарчука до лідера «95-го кварталу». Також за Зеленського планують проголосувати ті, хто проти всіх. Щодо рейтингу Тимошенко, Рохов наголосив, що рух на зниження почався не сьогодні. А зважаючи на те, що головні конкуренти кандидатки лише розпочали свою кампанію, Юлія Тимошенко ризикує і взагалі не потрапити в другий тур.

Щодо Юрія Бойка, то, на думку автора, він також втрачатиме у відсотках, оскільки у гру вступив Вілкул. А ось єдиний, хто може втрутитись у конкуренцію із Порошенком та Тимошенко, за словами Рохова, є Анатолій Гриценко. Якщо, звісно, усі умовно демократичні опозиційні сили об’єднаються довкола нього.

Журналіст Остап Яришнатомість, звернув увагу на коментарі до новин із рейтингами, де люди обурюються, що їх… не запитали. Та зрозуміти таку реакцію можна: у перше місце Зеленського багатьом просто неможливо повірити. Особисто автора нові результати опитування не дивують, тому що Зеленський… виконує роль популіста, чиї високі показники на виборах ми вже бачили на досвіді інших країн.

Політик Тарас Чорновіл наголосив, що далеко не все в результатах опитування має пряме відношення до реального волевиявлення, тож аби не сісти в просту емоційну калюжу, слід просто оцінити, у якій ролі респонденти сприймають тих чи інших запропонованих кандидатів. А оскільки для більшості цікаві перші три позиції, за ними Чорновіл і спробував все прокоментувати. Результати – на скріншотах.

А ось нардеп Володимир Ар’єв прокоментував результати доволі коротко, наголосивши, що обирати собі за президента «російсько-орієнтованого актора коміка» – це все одно, що стати добровільним учасником вистави. А в російській трагедії, на переконання депутата, помирають усі.

І наостанок, пам’ятайте: свято вірити в усі ці рейтинги не варто. Куди краще просто прийти до дільниці та зробити свій вибір.

Збирав реакції та мріяв про суботу Степан Коза

Залишити коментар