Середа, 28 жовтня

Тиждень, що минає, розставив усе по місцях: основні кандидати у президентських перегонах уже відомі. Одні пішли в наступ, другі замахнулися на Коституцію, а треті забилися в куток, очікуючи кращих часів. Чи можемо ми так само стояти осторонь, чи необхідно постійно втручатися в політичний процес та бити по руках політиків – читайте у традиційному дайджесті від Opinion.

Тиждень у призмі: розбираємо ключові події через виставку «Як бути cool*»

Для візуального супроводу тексту було обрано виставку «Як бути cool*» у PinchukArtCentre. Виставка досліджує, що сьогодні означає «бути cool» (переклад із англ. «класний, класна» – прим. ред.). У пошуках відповіді на це запитання виставка порівнює популярні кліше та вивчає відчайдушні спроби відповідати їм. Таким чином куратори й художники намагаються ідентифікувати шаблони нашої поведінки та причини, через які ми їх дотримуємося. А хто намагається виглядати крутішим за політиків? Отож-бо, поїхали!

Тиждень у призмі: розбираємо ключові події через виставку «Як бути cool*»

Порошенко знову йде в президенти. Відповідну заяву Президент зробив на форумі «Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом» 29 січня.

«Почуття глибокої відповідальності перед країною, перед сучасниками, перед минулими і прийдешніми поколіннями українців спонукали мене прийняти рішення кандидувати ще раз на посаду президента України», – сказав Порошенко.

У своїй півгодинній промові Порошенко зазначив, що продовжить відновлення територіальної цілісності України політичним та дипломатичним шляхами, «використовуючи інструмент санкцій та механізм міжнародної місії ООН на всій території окупованого Донбасу». Він також згадав шлях України до Європейського Союзу та гасло «Геть від Москви», отримання безвізу та створення Православної церкви України.

Але й на регламентованому заході без скандалів не обійшлося. Генпрокурор Юрій Луценко відвідав форум Порошенка, попри те, що за законом не може займатися політикою. На запитання журналістів Юрій Віталійович почав відбріхуватися, мовляв: він тут «представляє Генпрокуратуру й закликає до законності дій на виборах».

Також глава ГПУ додав, що нині перебуває у відпустці. «По-друге, я тут як громадянин, який перебуває у відпустці й висловлює своє бачення виборів, не агітуючи за жодного кандидата», – додав генпрокурор.

Помітили на форумі й реперку Alyona Alyona. Згодом вона заявила, що їй зателефонував голова Баришівської районної адміністрації та запропонував узяти участь у конференції, до якої будуть залучені педагоги, благодійники, активісти та меценати з метою допомогти дитячому садку, де раніше працювала співачка.

Alyona Alyona додала, що «при першій ліпшій можливості покинула цей захід», бо не бажає мати стосунку до будь-якої з політичних організацій.

Що тут можна сказати? Порошенку за допомогою реперки майже вдалося повторити фейл із фейковим зверненням Паоло Коельо на підтримку лідерки «Батьківщини» Юлії Тимошенко на виборах президента України.

Цікаві в нас кандидати, годі й казати.

Тиждень у призмі: розбираємо ключові події через виставку «Як бути cool*»

Паралельно тривав й інший «цікавий» форум «Опозиційного блоку». На ньому голова політради Віктор Медведчук заявив, що має план концепції зі встановлення миру на Донбасі, і його можна досягнути лише в чотирикутнику: Київ – Донецьк – Луганськ – Москва.

Кум Путіна зазначив, що план передбачає створення на Донбасі автономного регіону у складі України та внесення змін до Конституції, які визначать статус цього регіону.

«Наш план концепції передбачає три розділи: законодавчий, адміністративний і розділ, що стосується порядку та процедури його впровадження. Цей план розроблений, він пропонує головне, що відрізняє нас від решти. Це головне полягає у тому… що ми будемо повертати людей… виконуючи стратегічне завдання – повернути Донбас в Україну, а Україну на Донбас» – сказав він.

Еге ж, а продовжуючи смисловий рядок, вийде – «а Україну до Росії»?

Загалом, дивно не те, що в України є вороги – це вже історична даність, дивує, що цей ворог сидить усередині держави і збирається йти на парламентські вибори.

Тиждень у призмі: розбираємо ключові події через виставку «Як бути cool*»

Але в цьому потоці трешу є і проблиски світла. Лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук офіційно заявив, що не братиме участі у виборах президента навесні 2019 року.

«Я неодноразово заявляв: влада як така, президентський пост як такий – мені не цікаві. Мене цікавлять справжні зміни в країні. І щоб розставити всі крапки над “і”, зняти всі питання, офіційно заявляю: я, Святослав Вакарчук, не братиму участь у президентських виборах 2019 року», – ідеться в зверненні Вакарчука, оприлюдненому зранку 28 січня.

Він зазначив, що «в джинсах» може зробити для країни більше, ніж «у краватці» – «і я не збираюся стояти осторонь». Вакарчук додав, що корупція «роз’їдає країну», а безпринципність політиків її ослаблює.

Тому він зі своєю командою (не зазначивши, про яку команду йдеться) працюватиме над тим, аби проєвропейські сили перемогли.

Здається, Вакарчук просто подивився на президентський похід Зеленського, приміряв увесь інформаційний шум на себе та й перехотів такої слави. Загалом правильне рішення, враховуючи те, що нещодавно він завершив навчання у Стенфорді у Ukrainian Emerging Leaders Program (Програма підготовки нових українських лідерів – прим. ред.). Вона була заснована лише цього року на базі Центру демократії, розвитку та верховенства права (аналог факультету типового українського вишу).

І, здається, ми ще побачимого його в політиці. Сподіваємося, чистішій, аніж зараз.

Тиждень у призмі: розбираємо ключові події через виставку «Як бути cool*»

До речі, про чистоту. Саме за чистоту ефіру покарали керівника Суспільного мовлення Зураба Аласанію. Його звільнили за те, що UA:Перший не висвітлив Хресну ходу 2018 року, засідання Генасамблеї ООН 2018 року, а також за те, що компанія під впливом Аласанії «деполітизувала новини». Про це йдеться в частині проекту рішення за усунення Аласанії, оприлюдненого самим екс-керівником.

На думку Наглядової ради, Аласанія не організував мовлення каналу ні як «суспільно-політичного каналу», ні як «інформаційного та суспільно-політичного мовника з елементами просвітництва».

Коментуючи рішення Наглядової ради, депутат від БПП Сергій Лещенко заявив, що «Аласанія був гарантом виходу програм антикорупційних розслідувань в ефірі телеканалу – таких, як “Схеми” і “Вісник державних закупівель”».

«У минулому році їх намагалися позбавити ефіру під надуманим приводом, але не вийшло. І тепер просто зняли “незручного“ керівника каналу. За два місяці до виборів вирішили почистити ефір всеукраїнського каналу від критики влади», – пояснив депутат.

Чи «нова цензура» справді діє – дізнаємося дуже швидко. У випадку, якщо це справді так – ви знаєте, що робити з виборчим бюлетенем.

Текст: Костянтин Руль

Залишити коментар