Четвер, 22 серпня

Опівночі Центральна виборча комісія завершила прийом документів. Усього нарахували 89 осіб, охочих стати президентом України. Попереду – опрацювання заявок та рішення про реєстрацію кожного з кандидатів. Про майже сотню охочих керувати країною – у реакціях від Opinion.

Політолог Михайло Басараб, коментуючи закінчення висування кандидатів, наголосив, що Білецький, Вакарчук та Яценюк, котрі відмовилися від участі у виборах, могли відібрати значну частину патріотичного електорату сумарним показником близько 10 %. На думку експерта, таким чином ці троє кандидатів проінвестували в поразку кремлівських реваншистів та реваншисток, популістів і популісток.

Політичний експерт Валерій Клочок спробував відповісти на питання, чому так багато кандидатів. За його словами, відповідь очевидна: це і технічні кандидати, і просто спойлери, і ті, хто намагаються підняти рейтинг очолюваних політичних проектів напередодні парламентських виборів. Ну, і просто ті, перед ким стоїть завдання дискредитації інституту кандидата в президенти. Завдання на етапі кампанії різні, а ціль одна – 31 березня 2019 року.

Народний депутат Борислав Береза назвав кількість претендентів на булаву епідемією президентських амбіцій, додавши, що такими темпами для кандидатів у президенти будуть незабаром робити окремі палати.

Радник міністра МВС Арсена Авакова Михайло Апостол пожартував, що охочих стати президентом могло б бути набагато більше, однак одні увесь цей час таксували, а офіціантів просто не відпустило керівництво.

А ось керівник аналітичного відділу ГО «Оберіг» Вадим Лабас жартома запропонував наступного разу запровадити закон, за яким всі, хто не потрапляють у трійку лідерів, будуть… страченими. Тільки ж не забувайте, що це жарти.

Прокоментував кількість поданих заяв і Вадим Рабінович, той самий, котрий разом із Мураєвим створив партію «За життя!». Ну, думаю, пояснювати не потрібно. Каже, знайомий та спілкувався з багатьма з кандидатів, і 90 % з них – хворі люди. Хммм… А цьому лікарю точно можна довіряти?

А між іншим, як зазначають у мережі, 89 осіб – це майже як піхотна рота, лише без двох осіб. Ото були б заголовки у російських ЗМІ: «Кандидатами у президенти України зареєструвалась піхотна рота бандерівців», ех, шкода що таксисти все ж таки не доїхали до ЦВК.

Журналіст Володимир Рунець нагадав, що у комуніста Симоненка документів не взяли, Гнап приніс гроші в останню мить, а Віра Савченко принесла документи сестри Наді. Втім, остаточний перелік кандидатів оприлюднять 9 лютого. Слідкуймо.

Блогер та ветеран АТО Олексій Петров наголосив, що насправді дійсних претендентів, котрі мають шанс на перемогу, не більше трьох. Інші ж виконують технічну функцію – відтягнути голоси або ж таким чином проскочити у жовтні в сесійну залу.

Сергій Філь, в. о. голови Луганської ОДА, розповів, яким чином діяти українцям, котрі прописані на тимчасово окупованих територіях. За його словами, перейматися не варто, оскільки можна буде проголосувати за місцем проживання, і така опція доступна для всіх українців.

Збирав реакції та не встиг зареєструватися Степан Коза

Залишити коментар