Четвер, 22 серпня

І до головної новини дня. Окружний адміністративний суд Києва тимчасово заборонив Уляні Супрун виконувати обов’язки в. о. міністра охорони здоров’я. Позов був поданий нардепом від «Радикальної партії» Ігорем Мосійчуком. Деталі – у реакціях від Opinion.

Ініціатор позову, народний депутат Ігор Мосійчук, назвав свої дії «боротьбою за життя та здоров’я українців», котра триває. Втім, у тому ж дописі нардеп назвав Олега Ляшка, лідера «Радикальної партії», «народним президентом». Тому я б ще подумав, наскільки такі твердження варто сприймати однозначно.

Про нібито боротьбу за життя та здоров’я українців написав і сам Олег Ляшко, наголосивши, що саме за це і триває боротьба. Що ж..

Щоправда, коли користувачі мережі стали на захист Уляни Супрун, Ігор Мосійчук опублікував новий допис, де заявив, що ті, хто підтримують виконувачку обов’язків міністра охорони здоров’я, автоматично підтримують Петра Порошенка, його уряд, урядущу коаліцію та й взагалі є… порохоботами. Отака ось депутатська логіка, іншої у нас для вас поки що немає. Принаймні у «Радикальній партії».

У Міністерстві охорони здоров’я розповіли, що нині триває консультація з юристами, робота відомства продовжується.

Пізніше на сторінці Міністерства повідомили, що члени Кабінету Міністрів України встали на захист Супрун та занепокоєні безпрецедентним тиском та спробами зупинити трансформацію системи охорони здоров’я. Урядовці підтримують курс МОЗ на зміни та війну корумпованим схемам, що веде Уляна Супрун та Міністерство.

Допис на підтримку Супрун на своїй сторінці опублікував і прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, підкресливши, що ми не можемо допустити зупинки реформи медичної галузі та повернення до неї корупції. Настав час захистити зміни, аби українці отримували якісні медичні послуги.

Підтримав Супрун і співак Святослав Вакарчук. За його словами, відсторонення в. о. міністра демонструє, що стара політична культура не сприймає людей, які боряться за зміни не словами, а справами. Натомість вона їх боїться і намагається виштовхати в будь-який спосіб.

Народний депутат Володимир Ар’єв наголосив, що поки судова реформа не завершена, будуть сюрпризи, від яких стискаються кулаки. Мало того, вони, за словами політика, будуть ухвалювати такі рішення спеціально, аби викликати негатив проти тих, хто ці горе-суди реформує.

Нардепка та екс-журналістка Світлана Заліщук назвала справу призупинення роботи Супрун симптомом невиліковної хвороби цілої системи. І спосіб лікування, на думку Заліщук, лише один – повне перезавантаження.

Долучилася до підтримки Уляни Супрун і журналістка Яніна Соколова, додавши, що Олег Ляшко навряд чи зробив би таке без чиєїсь вказівки, а отже, це спланована акція, тож головним питанням залишається, хто саме є «режисером».

А ось громадський активіст Сергій Стерненко, на котрого протягом минулого року було скоєно три замахи, наголосив, що Ляшко разом зі своєю командою ризикує «отримати немалих ляпасів по рукам від тисяч людей з активною громадянською позицією».

Блогер Антон Ходза  переконаний, що рішення по Супрун – це черговий та недалекоглядний фейл людей при владі. І хоча очевидними є дії Мосійчука, залишаються питання про те, хто зарядив на цю тему, чи був вплив на суд та чи є частка провини Кабміну.

Павло Розенко, віце-прем’єр-міністр України, заявив про підтримку діяльності Уляни Супрун та закцентував увагу на тому, що вона була призначена на свою посаду відповідно до чинного законодавства. Нардеп не вбачає жодних юридичних підстав для відсторонення її від посади. Натомість Розенко вбачає наміри старої корумпованої системи здійснити спробу повернути корупційні схеми у систему охорони здоров’я.

Народний депутат Єгор Соболєв переконаний, що ухвала адміністративного суду Києва – це атака з боку корумпованого керівництва держави, котре повністю контролює цей суд. На думку депутата, таким чином влада чужими руками намагається прибрати одну з небагатьох урядовиць, котра втілює антикорупційну реформу. Соболєв наголошує: багато що в цій ситуації залежить від готовності Володимира Гройсмана мати власну позицію.

Журналіст Віталій Портніков  зазначив, що відмова від відповідальності від час виборів в наших умовах переростає в нерозбірливість у засобах. Мовляв, якщо не можна позбутися Супрун у парламенті, можна використати суд. Якщо не суд – то телевізійне цькування, до того ж є пікети, свої «активісти» тощо.

Підтримав Уляну Супрун і відомий український письменник Андрій Кокотюха, зазначивши, що особисто для нього показовим є те, хто саме доклав руки до відсторонення виконувачки обов’язків міністра від роботи.

Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, також стала на захист Супрун, наголосивши, що фармацевтична мафія і її челядь у парламенті в особі деяких депутатів у великій халепі, адже реформи триватимуть, а корупція буде викорінена. І в медицині, і в судочинстві.

Збирав реакції та ясна річ, кого підтримував, Степан Коза

Залишити коментар