Четвер, 22 серпня

Ну що, до перемог? Сьогодні у Верховній Раді відбулося справді важливе голосування, внаслідок якого в Конституції закріпилась незворотність стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в Європейському Союзі та НАТО. Більше про історичні зміни – у реакціях від Opinion.

Президент України наголосив, що НАТО – це про безпеку, при чому не лише військову, але й про безпеку громадянина, захист прав та свобод. Петро Порошено переконаний, що завдання членства в ЄС та НАТО є абсолютно реальними, і так само, як ми досягли великих цілей, у які ніхто не вірив, ми зможемо й забезпечити реалізацію цієї мети. Бо ми йдемо своїм шляхом.

Згодом Президент додав, що Україна готова до вступу в НАТО, оскільки за останні чотири роки ми не просто відродили українську армію, а й підняли рівень підготовки та оснащення до стандартів країн-членів Альянсу.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України, запевнив, що говорив про необхідність членства України в НАТО ще в 1989 році, коли відбувалася боротьба за незалежність України. Тому сьогоднішнє голосування дійсно історичне, оскільки визначає майбутнє нашої країни. А водночас це ще й наш обов’язок та цивілізаційний вибір.

Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України, також зазначив, що парламент сьогодні зміг продемонструвати єдність та здатність ухвалювати фундаментальні для країни рішення.

За словами першої заступниці голови Верховної Ради Ірини Геращенко, ініціативу Президента підтримали не 334 народні депутати, а 335, оскільки в одного з народних обранців не спрацювала картка. У будь-якому випадку, головне – парламент зміг об’єднатися.

На думку політичної експертки Олесі Яхно-Белковської, ця ініціатива Петра Порошенка є вагомим елементом його європейської та євроатлантичної стратегії, котру президент втілює з 2014-го року. Власне, тому Москва і прагне усунути його від влади та заради цього, на переконання експертки, готова сприяти будь-якому іншому кандидату.

Ба більше, Яхно-Белковська переконана, що включення норми про курс України до ЄС та НАТО в тіло Конституції формує найвищий рівень легітимності майбутніх звернень України до інститутів ЄС і НАТО щодо прийняття нашої країни до цих організацій.

Дипломат Богдан Яременко натомість вважає, що зміни в Конституції не зможуть вплинути на позицію тих держав, котрі не готові нині розглядати питання про запрошення України. Автор допису переконаний, що така позиція обумовлена не нерозумінням намірів України, а тим, що ці держави не вважають: наша країна готова до членства, або не оцінюють такі зміни позитивно в контексті питань власної безпеки.

Політтехнолог Олексій Голобуцький наголосив, що НАТО – це єдина гарантія того, що агресивний сусід не зможе повторити свої попередні витівки, інакше зіткнеться не лише з українською армією, а й із силами всіх передових демократичних держав.

Експерт підкреслив, що ухвалені зміни фактично «відрізають» шляхи до відступу, а відтак скасувати це рішення буде неможливо. Власне, у нашої країни нарешті з’явилася стратегія: сьогодні ми точно знаємо, куди ми йдемо.

Нардеп Сергій Березенко також наголосив, що від сьогодні жоден політик і жодна влада не зможуть змінити курс України, тож ми можемо цим пишатися: курс в ЄС та членство в НАТО є незворотніми.

Народна депутатка Олена Сотник запевнила читачів: багато чого забудуть, але це рішення залишиться в підручниках з історії про цей парламент. Навіть, якщо хтось на цьому пропіарився, хтось побоявся проголосувати, а хтось не усвідомлює до кінця значення прийнятого рішення. Головне, що воно є, і сигнал пішов всьому світу.

І ще трохи хороших новин за сьогодні від Мирослава Гая: Дніпропетровську область перейменували в Січеславську, зробили валютні послаблення, а росіянам заборонили бути спостерігачами на виборах в Україні. І справді, прекрасний день сьогодні був!

Збирав реакції та радів не менше за Парубія Степан Коза

Залишити коментар