Середа, 12 серпня

Поліцейські запустили у мережі флешмоб «Я – бандерівець» з метою вибачитись за слова свого колеги, котрий під час затримання активістів у Києві вигукнув: «Лягай, Бандера!» Правоохоронці наголошують, що вони не підтримують подібні заклики. А ось як на це реагує мережа – у реакціях від Opinion.

Розпочався флешмоб із дописів керівництва правоохоронців, зокрема очільника Нацполіції Сергія Князєва та першого заступника начальника департаменту Патрульної поліції Олексія Білошицького.

Долучився до акції і радник міністра МВС Зорян Шкіряк. Каже, Бандера – його герой, а значить, вигуки, подібні тим, що дозволили собі правоохоронці, – неприпустимі.

Речниця Нацполіції Ольга Атаманова наголосила, що подібні вигуки з вуст поліцейського розколюють суспільство і поліцію та перекреслюють величезну роботу тисяч людей. Проте авторка допису переконана: не варто робити висновки про багатотисячний колектив, ґрунтуючись на вчинках кількох поліцейських.

Словом, позицію правоохоронців ми зрозуміли, а тепер давайте розбиратись, як на це відреагували блогери, журналісти та інші лідери фейсбукових думок. Наприклад, юрист Масі Найєм натякнув, що самих лише дописів замало – необхідно звільнити правоохоронця та притягнути до відповідальності. І ось тоді можна буде називатися Бандерами.

Критично до флешмобу правоохоронців поставився і блогер Сергій Наумович. Мовляв, керівництво силовиків може називати себе Бандерами чи бандерівцями, але від цього підлеглі навряд чи зможуть змінитися.

А ось історик та журналіст Вахтанг Кіпіані вважає, що раніше нашим владцям вдалося перетворити на фікцію і сором слова «демократія», «чесна влада», «відповідальність» та «боротьба з корупцією», а тепер вони намагаються зробити те ж саме зі словом «бандерівець».

Натомість блогер Mason Lemberg запропонував замість цього флешмобу запустити інший – «Очистка», де йшлося б не про політичні погляди чи розуміння історії, а про елементарну повагу до громадян, їхніх поглядів, своєї роботи та нейтральності на робочому місці.

Журналіст Роман Скрипін написав, що не вірить у щирість слів правоохоронців-учасників флешмобу, та навіть пообіцяв «зафондувати» їм… дзеркало. Ну, таке, маленьке, з жіночої косметички.

Щоправда, у мережі пропонують і альтернативні флешмоби. Ось, наприклад, варіант від блогера Вадима Фолькера відповідно до інших вигуків правоохоронців.

Розкритикував флешмоб і священик ПЦУ Олександр Філіппов, додавши, що для повернення поліцією втраченої довіри треба просто оприлюднити ім’я того правоохоронця та звільнити його з ганьбою. Усе інше – маячня.

Політичний аналітик Олександр Солонько припустив, що подібні дії можуть бути нейтралізацією джерела негативу. Втім, у експерта є й інші питання. Наприклад, чи братимуть участь у флешмобі правоохоронці з Одеси, та які дії будуть вжиті керівництвом МВС, окрім дописів у фейсбуці.

Увага! Інсайдерська інформація від блогера Антона Ходзи, буквально блискавка і найкращий жарт на тему: у райвідділку побились двоє слідчих, бо… з’ясовували, хто з них більший Бандера, гг.

Ну, і як не звернутися до народної (насправді авторської) фейсбукової творчості? «Бандери їздять у машинах, сидять Бандери в РОВД, число Бандер у Україні від вчора різко вгору йде», – ось якось так все насправді й відбулося.

І, зрештою, пам’ятайте: інколи банан – це просто банан, а майонезна баночка – це просто майонезна баночка. If you know what I mean.

Збирав реакції та заплутався, хто кому Бандера, Степан Коза

Залишити коментар