Понеділок, 26 жовтня

І до не менше важливого питання: хто замовив Катю Гандзюк? Голові Херсонської облради Владиславу Мангеру, якого підозрюють в організації вбивства активістки, було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із правом внесення застави. Більше – у реакціях від Opinion. Спойлер: заставу за підозрюваного вже внесли.

Таке рішення суду щодо запобіжного заходу для Владислава Мангера неабияк розлютило активістів. Зокрема, юрист Масі Найєм оприлюднив розлогий допис із рядом питань по цій справі, а також додав, що відтепер підозрюваний знає значно більше матеріалів досудового слідства, аніж знав до цього.

Пізніше адвокат повідомив, що Владислав Мангер може бути причетним до ще однієї справи. Ідеться про минулорічний напад на херсонського журналіста та активіста Сергія Нікітенка.

Мустафа Найєм, народний депутат та екс-журналіст розкритикував рішення суду, наголосивши, що, враховуючи суспільний резонанс, тяжкість скоєного злочину та суспільне положення підозрюваного такий вирок може вважатися або імітацією, або вироком для… слідства.

Блогер Антон Ходза переконаний, що, якби запобіжним заходом було тримання під вартою без застави, слідство могло б краще працювати з підозрюваним, інакше кажучи, «колоти його». Однак блогер упевнений: для слідства підозрюваний виявився… котиком, який нікуди не втече, не шукатиме свідків та не намагатиметься «порішати» питання.

Про те, що подібний запобіжний захід… не зможе нічому запобігти написала й адвокатка Євгенія Закревська, а розмір застави, на її переконання, і взагалі є мінімальним.

Громадський активіст Сергій Стерненко, на життя котрого минулого року тричі скоювали замах, підкреслив, що за подібні злочини закон передбачає значно суворіше покарання, і аж ніяк не передбачає застави.

Блогер Іван Оберемко наголосив, що тим часом Юлія Тимошенко «забилась у шпарину й не відсвічує по справі», а Петро Порошенко усіма силами намагається знищити плакати зі згадками його партійців, причетних до замовлення вбивства, при цьому не збирається виключати їх із партії.

Натомість херсонська активістка та журналістка Євгенія Вирлич нагадала, що без остаточного рішення суду ніхто не може називати людину злочинцем, і так само не має права фабрикувати справу «на підставі незведених рахунків чи неприязні». На думку журналістки, справжні замовники та вбивці все ще на волі, а проти Мангера нема жодного істотного доказу.

Про презумпцію невинуватості нагадав і юрист Євген Крапивін, додавши, що у випадку зникнення підозрюваного, його оголосять у розшук та знайдуть. А якщо він усе ж перетне кордон – це буде питанням до прикордонників та міністра МВС.

Тим часом адвокат підозрюваного Дмитро Ільченко… особисто вніс заставу за свого клієнта.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар