Середа, 27 травня

І не кажіть, що обговорення цьогорічного відбору на Євробачення не потрапило до вашої стрічки. Так-так, за результатами голосування перемогла Maruv, котра вже сьогодні пообіцяла скасувати майбутні гастролі в РФ та (як несподівано) заявила про тиск. Деталі – у реакціях від Opinion

На сторінці «Суспільного» наголосили: переможниця Нацвідбору отримала на ознайомлення договір з умовами участі в «Євробаченні». Офіційне оголошення представника від України відбудеться лише після завершення перевірки музикантів на відповідність умовам та після підписання договору.

Сама ж Maruv каже, що остання доба була чи не найбільш емоційною в її житті. А ще каже, що за ту ж добу отримала щонайменше три пропозиції представляти на пісенному конкурсі іншу країну. Утім, співачка прагне представляти Україну, а тому запевнила, що готова відмовитися від виступів у Росії та навіть взяти на себе всі витрати щодо участі в конкурсі.

А ось що Maruv розповідає про договір, котрий публічно поки що ніхто не бачив. Мовляв, у тексті багато абсурдного, зайвий шпагат може обійтися у 2 млн грн, і (увага!) навіть візою вона повинна займатися сама. Кхм. Петре Олексійовичу, що ж ви так, казали безвіз-безвіз, а бідна Maruv має візу до Ізраїлю робити? Оце так зрада.

Утім, всі ми знаємо, що обурило мережу найбільше – переможницею Національного відбору стала співачка, котра гастролює на території країни-агресора, вважає, що «мистецтво поза політикою», «війни заради миру – все одно, що секс заради цноти» тощо. Словом, не «Анною-Марією» єдиною. Зважаючи на це, не погодився із вибором представниці віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, наголосивши: представником нашої країни не може бути артист, котрий гастролює у державі-агресорі.

Співачка Джамала, переможниця конкурсу Євробачення та одна з членів журі Національного відбору, запевнила, що керувалася виключно справедливою професійною оцінкою пісень та артистів, а також їхніх шансів перемогти в Тель Авіві. Утім, короткий лікбез для дуету близнючок Джамала все ж провела, нагадавши, що Крим – це анексована територія, а у нас триває війна з Росією.

Нардеп Вадим Денисенко натомість оприлюднив низку претензій до «Суспільного», заявивши, що його керівництво (за припущенням автора, ще й за участю наглядової ради) нібито продемонструвало абсолютну некомпетентність.

Олексій Давиденко, блогер та бізнесмен, натомість лише нагадав, що наші моряки досі перебувають у російському полоні, так само як і політв’язні, а війна досі триває, Крим так само окупований. Ми ж у той самий час обираємо від своєї країни співачку, котра 6 квітня мала давати сольний концерт у Москві.

А ось політичний експерт Олексій Мінаков пояснив це все дещо детальніше, наголосивши, що погляди Maruv – це маркер частини українського суспільства. У підсумку фахівець констатує: те, що гастролерка по країні-агресору представлятиме Україну на Євробаченні, – це лише програний бій, війна ж триває і досі.

Мирослав Гай, блогер, волонтер і координатор фонду «Мир і Ко», розкритикував вокальні здібності переможниці Національного відбору, запевнивши, що цього разу взагалі незрозуміло, яким чином представниця України зібралася перемагати.

Блогер Антон Ходза так само спробував окремим дописом оцінити співачку, відкинувши політичний складник. У підсумку автор допису відшукав ще кілька причин, чому Maruv не слід було обирати. Зокрема, йдеться про беззмістовність пісні, нетрендовий образ та голос, який майже не чути за музикою.

Співачка та телеведуча Анжеліка Рудницька, прочитавши повідомлення Maruv про нібито тиск з боку НТСУ, запропонувала співачці підтримку: поїздку до Авдіївки замість російських гастролей.

Сергій Притула, ведучий Національного відбору, натякнув, що цьогорічне Євробачення в Україні є приблизною екранізацією того, що буде тоді, якщо ми не прийдемо на дільницю під час президентських виборів.

Олексій Петров, ветеран АТО та блогер, наголосив, що не варто робити здивовані очі, адже нині чимало людей, котрим наплювати на Україну та те, що відбуватиметься завтра, адже живуть вони у своєму, окремому вигаданому світі.

Письменник Антін Мухарський написав, що Maruv є частиною одного ланцюжка, котрий має на меті деморалізувати тих українців, котрі борються.

Політолог Юрій Романенко висловив менш популярну в мережі точку зору, зазначивши, що Maruv як переможницю обрали глядачі, а тому держава через контракт із суспільним мовником не може визначати, яким чином співачка має виступати та як їй слід поводитись на сцені.

Збирав реакції та слухав «ЦеШо» Степан Коза

Залишити коментар