Понеділок, 26 жовтня

Верховна Рада схвалила законопроект щодо допуску військ інших країн на територію України для участі в багатонаціональних навчаннях у 2019 році. Рішення підтримали 263 народних депутатів із 353 присутніх.

Закон передбачає допуск підрозділів збройних сил інших країн для участі, зокрема, в українсько-американському навчанні «Репід Трайдент-2019», українсько-американському навчанні «Сі Бриз-2019», українсько-британському навчанні «Воріер Вотчер-2019» тощо.

Багатонаціональне навчання з підготовки підрозділів збройних сил проведуть на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки (село Старичі на Львівщині) та в інших військових частинах та полігонах ЗСУ в термін до 365 днів. У навчаннях візьмуть участь до 10 українських військових та до 1,5 тисячі військових США.

У «Старичах» також проведуть навчання «Репід Трайдент-2019» – вони триватимуть до 25 днів.

Навчання «Сі Бриз-2019» триватиме впродовж 20 днів в акваторії Чорного моря, на військових аеродромах та полігонах, а також у міжнародних аеропортах військово-морських базах тощо.

Навчання «Ріверайн-2019» проходитиме в районі річки Дунай, її гирлі та акваторії Чорного моря впродовж приблизно 10 днів. Від ЗСУ залучать до 200 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до дев’яти кораблів (катерів та суден), до двох вертольотів, до двох літаків, від ЗС Румунії – до 200 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до дев’яти кораблів (катерів та суден), до двох вертольотів.

Навчання «Кленова Арка-2019» проходитиме на полігонах ЗСУ (Житомирська область) до 14 днів, липень-грудень 2019 року.

Навчання «Воріер Вотчер-2019» проведуть на військових аеродромах та полігонах ЗС України (Миколаївська область) упродовж приблизно 16 днів.

Залишити коментар