Неділя, 26 травня

І коли здавалося, що розслідування про розкрадання у сфері оборони навряд чи зможе поступитись якійсь темі за кількістю обговорень у мережі, наші реалії сказали своє слово: Конституційний суд скасував статтю про незаконне збагачення. Про головну тему останньої доби – у реакціях від Opinion.

Інвестиційний банкір, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса переконаний: якщо рішення Конституційного суду вступить у силу, наша співпраця з МВФ може опинитися під серйозною загрозою. Ба більше, фахівець додає, що про рішення суду стало відомо одразу після траншу від Світового банку, тобто якби рішення було ухвалено на тиждень раніше, ми навряд чи би отримали ці 630 млн грн.

Андрій Садовий, мер Львова та кандидат у президенти, пояснив, що сама по собі стаття про незаконне збагачення не зробила великих змін, оскільки її впровадження і застосування штучно гальмується. Втім, її скасування, на думку політика, є ознакою того, що топ-чиновники відчувають, як «влада вислизає у них з рук» і намагаються уникнути подальшої відповідальності.

Натомість політичний експерт Олексій Мінаков припустив, що повідомлення про скасування статті може бути свідомою дезінформацією з боку Банкової, аби потім заявити, що незаконно збагачені насправді будуть покарані. Однак якщо це не так, то виходить, що конкуренти Порошенка отримали справжній подарунок долі, себто вирок провальній боротьбі з корупцією.

Кандидат у президенти Анатолій Гриценко переконаний, що єдиним подальшим шляхом для Конституційного суду є його закриття та повне перезавантаження. Політик пропонує припинити бюджетне фінансування «нелегітимного КС», розпустити його та провести процедуру повного оновлення складу з перевіркою на поліграфі.

У відповідь на заяву Гриценка нардеп Володимир Ар’єв запевнив, що пропозиції закрити суд є «безвідповідальним струсом повітря гучними словами». А тому зосередитися варто не на атаках проти суду, а на прийнятті у Верховній Раді нової редакції статті ККУ про незаконне збагачення.

Сам же політик негативно оцінив скасування статті, наголосивши, що без неї боротьба з корупцією втрачає сенс.

Народний депутат Єгор Соболєв розповів, що, за його інформацією, рішення про законність незаконного збагачення нібито було особисто проведено головою суду Станіславом Шевчуком. Мовляв, маючи прикриття від керівництва держави, він перетворює КСУ на корупційний бізнес, де будь-яке рішення продається.

Нардеп Ігор Попов переконаний, що проблемою є не скасування статті, а те, що Рада відмовлялася змінювати цю статтю, хоча давно було ясно, що стаття «мертва». За чотири роки – жодного вироку, і лише чотири обвинувальні акти.

Юрист Євген Крапивін пояснив, що питання конституційності конструкції кримінально-правової норми, передбаченої статтею, полягає в тому, на кому лежить тягар доказування незаконності походження активів. Саме тут вбачають порушення принципу презумпції невинуватості.

І наостанок трохи сарказму від журналіста та блогера Леоніда Швеця.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар