Субота, 24 серпня

Те, що всі припускали, дивлячись на результати чергових соціологічних досліджень, зрештою сталось: Андрій Садовий зняв свою кандидатуру на користь Анатолія Гриценка. Далі – у реакціях від Opinion

У своєму зверненні Андрій Садовий наголосив, що не вважає свої амбіції головним і готовий жертвувати ними задля досягнення більшої мети.

Проте тепер вже екс-кандидат у президенти зазначив, що підтримка Гриценка не є безумовною: Садовий обіцяє запропонувати екс-міністру оборони проект угоди про підтримку. Там, зокрема, йтиметься про принципи боротьби з корупцією, звільнення окупованих територій, виборче законодавство та чистоту кадрових призначень.

Анатолій Гриценко подякував тепер уже колезі, визнавши, що рішення, вочевидь, було дуже непростим, але чесним, відповідальним та державницьким.

Світлана Заліщук, нардепка та екс-журналістка, висловила «респект» Садовому та підкреслила, що єдиний кандидат, як на президентських, так і на парламентських виборах, може зламати хід кампанії.

Натомість нардеп Мустафа Найєм зазначив, що було втрачено більше року, витраченого на непотрібну метушню, конкуренцію та змагання. Однак політик переконаний: це непоганий урок на майбутні парламентські вибори.


Журналіст, публіцист та історик Вахтанг Кіпіані запевнив, що тепер залишилося лише три кандидати з демократичного табору, котрі розуміють, що таке держава, як нею керувати та не мають наміру торгувати з Москвою. Це Петро Порошенко, Анатолій Гриценко та Роман Безсмертний.

А ось журналістка Олена Балаба припустила, що зняття кандидатури слід очікувати і від… Володимира Зеленського.

Народний депутат Борислав Береза вважає, що об’єднання Садового з Гриценком може не тільки повністю змінити рейтинги, але й повністю змінити учасників другого туру. Окрім цього, політик натяками прокоментував дії Лещенка, Найєма та Заліщук, котрі нещодавно оголосили про вихід із фракції БПП. Утім, Береза переконаний: до 31 березня ми можемо стати свідками ще кількох політичних «міграцій».


Політолог Петро Олещук припускає, що нове об’єднання може спрацювати завдяки тим, хто досі не визначився: тепер ці виборці отримують альтернативу. А ось щодо вибору Садового експерт вважає, що мер Львова просто знайшов красивий спосіб вийти з гри та заробити якісь бали. Гриценко ж, за словами Олещука, має нині прекрасний привід покращити свої позиції. Однак чи використає він цей шанс – незрозуміло.

А ось громадський діяч Олександр Равчев  спрогнозував можливу перспективу побачити у другому турі Гриценка та Зеленського. На думку автора допису, така альтернатива в рази краща ніж те, що пропонували нам лише кілька місяців тому.


Військовий експерт Святослав Стеценко у своєму дописі зазначив, що не критикує тих, хто збирається голосувати за Гриценка, Тимошенко чи Зеленського, адже розглядає їх у ролі опонентів, за яких, можливо, доведеться голосувати у другому турі.


Позитивно відреагував на об’єднання політиків і нардеп Єгор Фірсов, додавши, що здатність переступити через особисті амбіції – це ознака зрілості, мудрості та адекватності.

Натомість журналіст В’ячеслав Чечило вважає, що, попри об’єднання сил, шансів на вихід у другий тур Гриценко не має. Але дещо колишній міністр оборони все ж отримає: автор допису припускає, що до Анатолія Гриценка відійде частина голосів від топ-кандидатів. Найбільше має втратити Тимошенко, оскільки, за словами автора, «і так йде на дно». Щось втратить і Порошенко, а ось найменше електорату розгубить Зеленський, бо його виборці не поведуться на Гриценка. Отже, реальним, за словами журналіста, стає другий тур із Зеленським та Порошенком.

До слова, на користь Гриценка обіцяє зняти кандидатуру і Дмитро Гнап. Але, за словами політичного експерта Олексія Мінакова, це може піти у мінус лідеру «Громадянської опозиції» через скандал з екс-журналістом.


Критично поставився до об’єднання блогер Олег Шарп. На його переконання, виборці Садового навряд чи перейдуть до «нудного» Гриценка.

Не вірить у шанси Гриценка на другий тур і політичний аналітик Павло Нусс, порівнюючи об’єднання політиків із множенням нулів.

Збирав реакції та чекав на нові сюжетні повороти Степан Коза

1 комментарий

  1. Шановні кандидати в президенти!На мою думку,нас знову завели в ситуацію «вибір без вибору «.Якщо Вам не байдужа доля нашої держави,об’єднайтесь навколо одного лідера і отримаєте підтримку виборців .Невже ми ,українці,настільки безглузді,що не робимо висновків! Завжди наступати на одні й тіж граблі-«На два пана три гетьмана «-це як мінімум безвідповідально.Пам’ ятайте,на Вашій совісті майбутнє нашої держави!!! Андрію Івановичу велика подяка за перший крок,можливо саме він стане вирішальним!!!

Залишити коментар