Неділя, 26 травня

Тут нові рейтинги кандидатів, кажуть, підвезли. Опитування проводила соціологічна група «Рейтинг». Так ось, за новими результатами лідером перегонів є Володимир Зеленський, а ось позаду, практично нога в ногу, ідуть Петро Порошенко та Юлія Тимошенко. Про що свідчать нові показники (та чи свідчать про щось взагалі) – у реакціях від Opinion

Перш ніж переходити до коментарів, давайте разом на ці рейтинги подивимось. Так ось, серед тих, хто визначився та має намір прийти на дільницю, найбільше опитаних (25,1 %) збираються віддати свій голос Зеленському. А ось відрив між чинним президентом та лідеркою «Батьківщини» дещо скоротився – 16,6 % та 16,2 % відповідно.

Зовсім інакше з думками про те, хто все ж таки стане президентом. Найбільше шансів обійняти посаду прогнозують для Порошенка, слідом (із вже більш відчутним відривом) – Тимошенко, і закриває трійку лідерів Зеленський.

Цікавими є і результати гіпотетичного другого туру. Якщо вірити групі «Рейтинг», то Зеленський перемагає як Порошенка, так і Тимошенко. А ось чинний президент програє обом конкурентам.

Аналізуючи нові рейтинги, політичний експерт Олексій Мінаков наголосив, що в опитуванні навряд чи відіграло роль нещодавнє розслідування про розкрадання в оборонці. Те ж саме й зі скандальним рішенням Конституційного суду, тому результати дослідження не дивують. Натомість експерт припускає, що нова серія розслідування від Bihus.info може неабияк вдарити по рейтингу чинного президента.

Натомість інший політичний експерт Микола Мельник вважає, що без нових ідей та рішень справжніх шансів на перемогу у другому турі у Зеленського немає. Окрім того, Бойко, на думку фахівця, виграв боротьбу за умовно проросійський електорат, посівши четверте місце, а ось Гриценко до трійки навряд чи увійде.

Політолог Михайло Басараб звернув увагу на те, що при другому виборі до лідера нових рейтингів Зеленського перетікає електорат… Мураєва. Так-так, не до Бойка чи Вілкула, що, здається, було б більш логічним, а до лідера «Кварталу 95». Експерт охрестив шоумена «постмодерним Януковичем».

Олександр Аронець, політик і громадський діяч, запевнив, що перемогти Зеленського може лише «патріотичне нове обличчя». Щоправда, як цьому обличчю потрапити до трійки лідерів, автор не пояснює.

Журналіст Сергій Гузь подивився на рейтинги дещо інакше: автора обурило те, що в результатах не зазначений замовник опитування, а отже, це порушення, тому й питання довіри стоїть під знаком питання.

Блогер Роман Шрайк додатково наголосив, що на результати не вплинули нещодавні скандали та об’єднання Гриценка із Садовим. Автор додає: найбільше Зеленського підтримує молодь, Порошенка – люди середнього віку, а ось електорат Тимошенко – пенсіонери.

Блогер Олег Шарп звернув увагу на результати опитування щодо парламентських виборів. Лідирує там партія Зеленського «Слуга народу». Тобто партія, котрої, за словами автора, поки немає, як і списку партійців, фінансових операцій чи партійної преси.

Щодо самого Зеленського блогер впевнений: якби вибори відбулися в умовному червні, рейтинг артиста впав би щонайменше утричі, оскільки виборцям потрібен час.

Політолог Олександр Леонов припустив, що насправді Тимошенко є… технічним кандидатом Зеленського, а ось щодо об’єднання Гриценка й Садового прогнозувати зарано. Спільний рейтинг політиків становить 10 %, однак такі об’єднання ніколи не мають арифметичного характеру.

Збирав реакції та ненавидів понеділок Степан Коза

Залишити коментар