Неділя, 26 травня

Кабмін не продовжив контракт із головою правління «Нафтогазу» Андрієм Коболєвим та оголосив про новий конкурс на цю посаду. Що з цього приводу думають у мережі – читайте у реакціях від Opinion.

Інвестиційний банкір, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса погодився, що звичайній вчительці складно пояснити, чому зарплата у 2 млн грн, котру отримував Коболєв, є ринковою та справедливою. Але потрібно. Бо коли ми сплачуємо менеджменту не ринкову заробітну плату, від підписує… контракт із російським «Газпромом», котрий коштує країні десятки мільярдів доларів. Фурса переконаний: свою заробітну плату Коболєв окупив ще за перший рік роботи.

Експерт наголошує: нам вигідно платити високу зарплатню менеджменту, оскільки саме він приноситиме компанії прибуток.

Поза тим, Сергій Фурса додає, що в такі моменти у російському «Газпромі» відкривають шампанське та дякують українській владі за такі приємні новини.

Ветеран АТО та письменник Юрій Руденко нагадав, що саме під керівництвом Коболєва «Нафтогаз» зробив так, аби «Газпром» «висів» Україні багато грошей. А враховуючи, що газ є своєрідним «заручником» у російсько-українській війні та маніпулятивним інструментом в руках політиків, питання щодо наступного голови правління є доволі важливим.

Блогерка Ірина Медушевська припустила, що прем’єр-міністр України Володимир Гройсман «купився» на модний популізм та шукає нового кандидата на зарплату, котра буде менша за ту, що отримував Коболєв, оскільки «народу не подобається».

Колишня журналістка Катерина Венжик описала ситуацію з Коболєвим так: реформа корпоративного управління закінчилася, тільки розпочавшись.

Блогерка Ольга Лень вважає, що уряд «хоче бути популярним у посполитих», і тому не затверджує контракт із Коболєвим. Наступним кроком, за словами Лень, може стати відкат всієї енергетичної політики під російські забаганки.

А ось нардеп Борислав Береза (жартома?) розповів, що після цієї новини у коридорах комітетів Верховної Ради почали жартувати про те, що черга тих, хто готовий зайняти місце Коболєва без зарплати, заплативши за це призначення, значно більша, аніж черга з кандидатів, готових працювати за заробітну плату.

Натомість блогер Михайло Шнайдер позитивно відреагував на рішення не продовжувати контракт із Коболєвим, висловивши «респект» Гройсману.

Так само відреагував і нардеп Олег Ляшко, додавши, що наступним кроком має бути повернення виписаної Коболєву премії.

Блогерка Олена Яхно наголосила, що такий розвиток подій може бути вигідним водночас як Коболєву, так і Гройсману.

На противагу прихильників рішення Кабміну, волонтер Серж Марко перерахував умовні здобутки Коболєва на посади, наголосивши, що новий конкурс потрібен не на посаду голови правління «Нафтогазу», а на прем’єр-міністра.

І наостанок, допис від журналіста Леоніда Швеця.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар