Четвер, 26 листопада

Тиждень, що минає, звів політичну пружину в Україні, здається, до межі: щодня з’являються нові подробиці оборудок в оборонній сфері, а кандидати у президенти почали зніматися з виборів на користь першої п’ятірки. Чи можна вижити серед цієї «смертної любові» – читайте в традиційному дайджесті Opinion.

Для візуального супроводу тексту було обрано витвори арт-фемінізму  напряму мистецтва про права жінок (привіт, тістечко та букетик на 8 березня –  прим. авт.). Арт-фемінізм зародився в кінці 60-х років одночасно із протестами проти війни у ​​В’єтнамі та рухом за права чорношкірих і ЛГБТ-спільноти. Жінки-художниці у той час піддавалися дискримінації за статевою ознакою. Вони не отримували визнання нарівні з колегами чоловіками  їм часто відмовляли у виставках, але вони не здавалися. За допомогою своїх творінь вони розкривали всю глибину несвідомих пластів жіночої свідомості, а також відтворювали образ жінки сильної, незалежної й вільної від загниваючих підвалин патріархального суспільства. Україну також часто асоціюють із жінкою, тож, сподіваємося, вона теж досягне визнання, а поки… Читайте далі.

Тиждень у призмі: розбираємо ключові події через витвори арт-фемінізму

Барбара Крюгер «Твоє тіло  поле битви»

Одна з найбільш показових робіт знаменитої американської концептуалістки Барбари Крюгер, влучного й іронічного критика суспільства споживання та патріархату, яка воліла, в основному, монохромні фотографії забезпечити імперативними слоганами («Твоє тіло це поле битви», «Коли я чую слово  культура”  я хапаюся за гаманець» тощо). Її легко впізнавана манера з’явилася із кінця 60-х, коли Барбара працювала фоторедактором у журналі Mademoiselle: прийоми глянцевої реклами  цієї пропаганди епохи консюмеризма стали основою всієї прямої творчості. Саме ця робота лаконічно вказує на розщеплення жіночих бажань і тілесності, контрольованих патріархальної системою.

«Цього чекали більше за новий сезон Гри Престолів”», гомоніла мережа про новий випуск Bihus.Info щодо розкрадання в оборонці. ​​Не чекаючи на цю серію, Президент зранку звільнив Олега Гладковського із посади першого заступника секретаря РНБО. Але це їм обом не допомогло.

У новій серії розслідування йдеться про закупівлі «Укроборонпромом» у 2016 – 2017 роках російських деталей для літаків «АН-26» із переплатою мінімум в п’ять разів через підставні фірми.

Деталі, а саме висотоміри російського виробництва, під виглядом казахського контракту були закуплені через фірми-прокладки за ціною у 85 тис. дол. Потім їх доправили до Еміратів за 90 тис., а звідти продали українським оборонним заводам уже за 580 тис. дол. За даними журналістів, родина Гладковських «заробила» на цьому контракті понад  300 тис. доларів.

Попри гучний скандал Гладковський та Букін (директор «Укроборонпрому») усе заперечують. Мовляв, це все «замовлення під вибори», а Гладковський-молодший записав пародію на Бігуса ютуб-програму «Ваші гроші» – там він обклеїв себе стіками із написом «мажор».

Але глузуванням із журналістів Гладковський лише розлютив українців. Йому на підмогу прийшли боти та «блогери», що розповсюджували мережею критику на розслідувачів.

У наступній серії журналісти обіцяють розповісти про нинішні ціни на закриття справ правоохоронцями, абонементи на обслуговування спецслужбами та співпрацю з антикорупційними органами.

Тим часом НАБУ провело обшуки в колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського та його сина Ігоря. Були оперативники й у кабінетах «Укроборонпрому».

Чи буде якийсь результат до виборів  навряд чи, бо ставки дуже високі. Однак погодьтеся, що цей «серіал» дійсно цікавіший за «Гру Престолів».

Тиждень у призмі: розбираємо ключові події через витвори арт-фемінізму

Трейсі Емін «Моє ліжко»

Одна із зірок медійно й комерційно успішного руху Young British Artists прославилася інсталяцією, яку склали незастелене ліжко із несвіжою білизною, використаними презервативами, гігієнічними прокладками та іншим. Сама полеміка у пресі (від профільних арт-видань до таблоїдів) показовим чином вписалася в порушену Емін тему «подвійної петлі» це коли будь-яка дія жінки для агентів патріархату є лише черговим приводом її засудити або затаврувати: стосовно жіночої сексуальності це, звичайно, динамічна пара «повія / фригідна  недотрога».

Тим часом передвиборчі пристрасті теж стають цікавішими. ​​У штабі Володимира Зеленського охоронець помітив на прилеглому даху осіб, що встановлювали якісь предмети. На виклик охоронця приїхала поліція, яка вилучила підозрілу коробку.

Пізніше міністр Арсен Аваков заявив, що біля офісу кандидата виявлено апаратуру для прослуховування, а його радник Антон Геращенко натякнув на зв’язок шпигунів із СБУ.

«Цю техніку не можна купити в інтернеті або на базарі. Вона продається лише суб’єктам оперативно-розшукової діяльності, які мають ліцензію від СБУ»,  написав Геращенко.

Пізніше, у коментарі The Babel, у СБУ підтвердили, що прослушка їхня. Однак заперечили, що слухали офіс Зеленського, зазначивши, що шукали державну зраду «за рішенням суду в іншій справі».

«І поки Поліція обслідує апаратуру СБУ, ми продовжуємо спостерігати, як провладні силовики своїми недолугими переслідуваннями підвищують і без того високий рейтинг кандидата Зеленського», пише телеграм канал The Newsroom.

Аби виправити ситуацію, почався сезон «зняття кандидатур заради». Першим пішов полковник Сергій Кривонос на користь Петра Порошенка. І почалося… Дмитро Добродомов знявся заради Анатолія Гриценка, а Євгеній Мураєв зробив реверанс для Олександра Вілкула.

Тим часом, ​​генпрокурор Юрій Луценко прямо звинуватив «директора передвиборної сітки» Юлії Тимошенко Валерія Дубіля в замовленні підкупу технічного кандидата проти ЮВТ Юрія Тимошенка за зняття із виборів. Двох імовірних виконавців завдання Дубіля, як відомо, прокуратура затримала в середу.

Луценко показав листування помічника депутата Юрія Тимошенка з «організатором підкупу» на ім’я Роман. Також на брифінгу було показано переписку з абонентом на ім’я «Валєра» (БЮТ). За словами Луценка, це й був Валерій Дубіль.

«Це номер народного депутата Валерія Дубіля, який, очевидно, є замовником шантажу та підкупу кандидата в президенти», – заявив Луценко.

Доки два ворогуючих табори викривають один одного в підкупах, свіжа соціологія Рейтингу дала Зеленському 25 %, а Порошенку й Тимошенко по 16 %. Так вони у виборах не переможуть.

Текст: Костянтин Руль

Залишити коментар