Вівторок, 20 серпня

Лідером досі залишається Зеленський, Тимошенко з Порошенком помінялися місцями, а у спину чинному президенту дихає Гриценко. Такі результати нового опитування, більше – у реакціях від Opinion.

Перш ніж переходити до коментарів нового опитування, давайте разом на нього поглянемо. Так ось, тепер п’ятірка лідерів складається із Зеленського, Тимошенко, Порошенка, Гриценка та Бойка. Як бачимо, союз із Садовим все ж приніс користь екс-міністру оборони, а ось на рейтингу чинного президента, вочевидь, позначилися скандали щодо розкрадання в оборонці.

Цікаво подивитися на рейтинги кандидатів у динаміці. Для першої четвірки, якщо вірити групі «Рейтинг», справи йдуть на краще, чого не можна сказати про Бойка та Ляшка.

Зеленського найбільше підтримує молодь до 25 років та виборці віком 25-35. Головний електорат Тимошенко – українці, котрим уже більше, ніж 45 років. Порошенко є основним кандидатом для громадян віком 36-65, а Гриценко намагається балансувати між усіма віковими показниками.

Ще така цікавинка: найбільше Зеленського підтримують ті, хто вкрай рідко беруть участь у виборах, або ж ті, хто до цього жодного разу не голосував. До прикладу, Тимошенко та Порошенка здебільшого підтримують ті, хто, як правило, голосують завжди.

Утім, попри третю позицію, Петро Порошенко досі залишається кандидатом, у чию перемогу виборці вірять найбільше.

Політолог Михайло Басараб спробував пояснити, чому рейтинги Гриценка та Тимошенко підскочили. На думку експерта, нові відсотки в очільниці «Батьківщини» йдуть за рахунок рейтингів Зеленського, а ось екс-міністр оборони відбирає голоси в чинного президента. Себто ми маємо умовні пари, котрі грають на одних і тих самих електоральних полях.

Блогер Роман Шрайк пояснив, що ефекту від зняття кандидатури Мураєва на користь Вілкула поки що помітити неможливо. Вочевидь, це буде видно на наступних результатах опитування.

Політичний експерт Олексій Мінаков спробував проаналізувати, як саме на кандидатуру колишнього очільника Міністерства оборони вплинуло зняття на його користь Андрія Садового. Фахівець констатує: доцільніше казати не про стовідсоткове четверте, а про четверте-п’яте місце Гриценка, оскільки відрив від Бойка знаходиться в межах статистичної похибки.

Журналіст Максим Гардус переконаний, що для того, аби Гриценко потрапив у другий тур, кандидат має зробити щось екстраординарне, оскільки йому симпатизують, але не голосують за нього. Водночас автор припустив, що основними виборцями Зеленського є освічені, забезпечені містяни, котрі воліють побачити зміни.

А ось журналістка Тетяна Висоцька припустила, що рейтинги Петра Порошенка, як й Ігоря Смешка… «намальовані».

Волонтер та журналіст Андрій Боєчко спробував проаналізувати, як на рейтинги лідерів впливають корупційні скандали. За спостереженнями автора, кожен такий скандал приноситиме Зеленському відсотки, якщо Порошенко реагуватиме так само, як на оборудки в «Укроборонпромі», а ось Тимошенко «ні холодно, ні жарко» від цих скандалів.

Юрій Богданов, радник голови Дніпро ОДА, натомість переконаний, що Порошенко, попри всі скандали та запитання, усе ж має шанси на другий термін. Утім, питання навіть у такому випадку залишаться.

Збирав реакції та збирався на вибори 31 березня Степан Коза

Залишити коментар