Неділя, 26 травня

Петро Порошенко підписав указ про призначення заступником секретаря РНБО Сергія Кривоноса, бойового полковника та заступника командувача Сил спецоперацій ЗСУ. До слова, нещодавно Криновонос зняв свою кандидатуру з виборів на користь чинного президента. Чи варто шукати у цьому зв’язок – у реакціях від Opinion

Як зазначив Петро Порошенко, у РНБО Сергій Кривонос буде опікуватися питаннями переозброєння ЗСУ та інших військових формувань, військово-технічного співробітництва та взаємодії з НАТО.

Сам Сергій Кривонос, коментуючи своє призначення, вирішив спершу пояснити, чому зняв свою кандидатуру з перегонів. За його словами, «була виявлена зрада та нечиста гра за спиною». Полковник наголошує, що «вчасно розкусив гру» та, проаналізувавши все, вирішив відмовитися від участі у виборах. Також Кривонос підтвердив, що зустрівся з Порошенком та фактично подякував йому за призначення.

Секретар РНБО Олександр Турчинов підтримав нове призначення, запевнивши, що знання та досвід Кривоноса мають забезпечити ефективну роботу. Зокрема Турчинов переконаний, що полковник зможе знищити корупційну складову.

Роман Кулик, блогер та ветеран російсько-української війни, наголосив, що таке призначення хоча й пізнє, однак є непоганим кроком Порошенка. Проте скільки Кривонос протримається на посаді, залежить виключно від результатів виборів.

А ось блогер Борис Немировський вважає, що таке призначення може позитивно відобразитися на рейтингах Порошенка. У будь-якому випадку це краще, аніж десятки з’їздів та ще більше білбордів.

Політичний аналітик Павло Нусс наголосив, що це одне з найкращих кадрових рішень за весь термін чинного президента.

Натомість політолог Микола Спірідонов припустив, що призначення Кивоноса є просто результатом бартеру, за яким той попередньо зняв свою кандидатуру на користь Порошенка.

Військовий експерт Святослав Стеценко запевнив, що Порошенко зважився на такий крок заради додаткових «балів» перед виборами. А ось нащо це потрібно Кривоносу, експерт не розуміє, оскільки посада є суто дорадчою.

Дипломат Богдан Яременко нагадав, що у випадку призначення Кривоноса заступником секретаря РНБО, його, згідно із правилами, мали б звільнити з військової служби.

Юрій Богданов, радник голови Дніпровської ОДА, погодився, що це призначення може бути давно спланованим політтехнологічним кроком та дійсно є домовленістю за відкриту підтримку на виборах. Утім автор підкреслив: не варто забувати і про минуле Кривоноса, оскільки він командував обороною Краматорського аеропорту протягом двох місяців, тож людиною, котра «не заслуговує» цього призначення полковника, назвати вкрай складно.

Мирослав Гай, блогер, волонтер і координатор фонду «Мир і Ко», позитивно оцінив компроміс між Президентом та Кривоносом, хоча й додав, що полковник «вступає на поле, яке дуже відмінне до звичного йому».

Натомість адвокат та ветеран АТО Кирило Сергєєв запевнив, що йому начхати на передумови цього призначення, оскільки важливішим у цьому питанні є те, чи зможе Кривонос виправдати сподівання, котрі на нього покладені.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар