П'ятниця, 21 лютого

ЗЕ енд

Народ, який вибрав собі президентом Януковича, готується знову наступити на граблі і проголосувати за Зеленського. Та хочеться вірити, що рейтинги Володимира Зеленського до виборів ще похитнуться. Є на це кілька причин. Наприклад, такі:

По-перше, навряд чи всі його виборці, які в соціальних мережах декларують підтримку цього кандидата, дійдуть до виборчих урн. Одна річ – кепкувати й хизуватися своїм буцімто «антисистемним» вибором, і зовсім інша – взяти паспорт і в неділю замість гульки чи пікніка почимчикувати на виборчу дільницю. Не кажучи вже про те, що в молоді дуже часто місце фактичного проживання й місце реєстрації (прописки) різниться, тож проголосувати буде просто ніяк.

По-друге, із кожним тижнем втрачається ефект «новизни» цього кандидата. Спочатку частині виборців, яким набридли так звані «старі» політики, це було цікаво: людина абсолютно без політичного досвіду, комік, який висміює владу, простий хлопець, який сам веде свій Інстаграм і так далі. Потім, коли «1+1» у новорічну ніч показав привітання Зеленського замість виступу Президента, багатьох це протверезило, адже продемонструвало, що цього кандидата не просто підтримує, а проштовхує власник телеканалу олігарх Ігор Коломойський.

Та поволі цей ефект «новизни» затирається: от Зеленський уже витратив захмарні гроші й завісив усю країну своїми білбордами, як інші політики, повідкривав свої офіси, нагаркав на журналістів, бездарно виступив на телешоу. Те, що було «по приколу» – уже не таке прикольне, стало нудним, а часом і роздратування викликає.

По-третє, для перемоги на виборах справді потрібно мати команду. Не просто групу добре оплачуваних фахівців із медіапросування, а команду однодумців, які вірять у тебе й готові заради тебе піти на ризики. Замало відкрити дорогі й сучасні офіси в обласних центрах, треба мати членів дільничних комісій і спостерігачів у віддалених провінційних селах, де часто навіть мобільний зв’язок не ловить. Вибори слід не просто виграти – перемогу ще й треба вміти відстояти. А без команди це неможливо.

Окрім того, значна частина виборців ще серйозно не думали про голосування. Вони готові віддати свій голос за Зеленського гіпотетично, не аналізуючи ризиків і наслідків. Та щойно поставити їм кілька серйозних питань, починають вагатися.

Наприклад, позаминулого тижня мені довелося в одній справі зайти у військовий комісаріат. Чекаючи в черзі, я розговорився із працівником військоммату. Ясна річ, мова зайшла про політику й президентські вибори. Працівник військоммату (до речі, щоб заперечити стереотип про молодь, скажу, що був то юрист-пенсіонер) повідомив мені, що йому вже всі набридли, тому він голосуватиме за когось нового. А конкретніше кажучи – за Володимира Зеленського.

Тоді я спитав у нього: «Ви працюєте у військовому комісаріаті, набираєте молодих хлопців в армію, рекрутуєте бійців для фронту. Ви можете собі уявити, як ці юні хлопці приймають присягу і йдуть помирати за Україну? Виконуючи накази Головнокомандувача Зеленського, який жартував, що Україна – це героїня німецького фільму, що готова “приймати” з усіх боків?».

Після такого простого й конкретного запитання мій співрозмовник знітився й почав переглядати свою позицію. Мовляв, ну так, але хочеться змін, треба ще подумати, усе зважити, ще є час.

Так ось, я теж сподіваюся, що українці за три тижні ще усвідомлять, що вибори в країні, яка веде війну – це не «по приколу». Та й у будь-якій країні це не жарти, адже від цього залежить наше майбутнє на наступні п’ять років. Купуючи додому тостер, люди вибирають надійний і якісний, не просто яскравий, а ще й такий, щоб не замкнув електрику й не спалив усю хату. Чому ж тоді для своєї держави вони готові на п’ять років найняти менеджера, який цю хату може не просто спалити, а ще й програти комусь у карти?

Тож хочеться вірити, що мої співвітчизники й справді все ще зважать, подумають і зроблять усвідомлений, відповідальний і мудрий вибір.

Інакше нашій країні може бути капець. Точніше кажучи – ЗЕ енд.

Андрій Любка

Редакція може не поділяти думку колумніста й подає наданий текст без редакційних змін.

12 комментария

  1. Та то брехня, що електорат Зеленського — молодь. Всі мої знайомі, які кажуть, що готові за нього голосувати, — це люди без вищої освіти під 50.

  2. Голосуйте за Смешка Ігора, от Вам і нове лице, от і величезний досвід! В стані війни — найкращий кандидат!

  3. ЗЕЛЕНСЬКИЙ ХОЧА БЕЗ ДОСВІДУ В ПОЛІТИЦІ,АЛЕ ЯКЩО ОБ’ЄДНАЄ ТАКИХ ПОЛІТИКІВ , ЯК СМЕШКО І ГРИЦЕНКО ПОРЯДНИХ І ПРОФЕСІЙНИХ ТО ПОРЯДОК В УКРАЇНІ НАВЕДУТЬ ДУЖЕ ШВИДКО.А ТОБІ ДРУЖЕ ПОРАДА ПРОПАДИ РАЗОМ ТИМИ УПИРЯМИ ЯКИМ …. ЛИЖЕШ.

  4. Pingback: Відомий закарпатський письменик про "перспективи" Зеленського | Карпатський Вісник

  5. Найжахливіше усвідомлення полягає в тому, що за цього «нового Януковича» голосує не тільки схід, але вже й захід України. І поки «еліта України» тосялися ручками в лампових фейсбуках, Україна таки стала ще більшою Малоросією. На жаль.

  6. Порядок він наведе. Щас розкажу що буде, це дуже просто. 1. Припинення співпраці з Західом. Бо Бені непотрібні конкуренти, та висока зарплатня що почала стрімко зростати із за безвізу . 2. Очисний дефолт країни, як того хоче Коломойскиц (див його інтерв`ю з Кошкіной, начебто то добре, не треба гроші повертать. Авжеж , то добре, тільки не сказав для кого. Тому 3. Стрибок курсу до 90-100 та банкротства підприємств . 4 . Скупка Коломойским за безцінь дешевих активів. 5. Майдан та ймовірний розпад країни, бо північний сусід не буде на це все дивиться. І так через 2-3 роки опинитесь у сірій зоні с зарплатой 20-30 доларів на іржавому заводі Коломойского (бо іньшої роботи не буде, а безвіз закриють) або, якщо з прокинетесь з іньшого боку кордону — то рашка давно чекає підіймати Сібір та ваших хлопців на гарматне м`ясо. Це якшо коротенько.

  7. Ти, залупо ( автор статті), іди з своєю думкою туда, звідки ти виліз, із-за таких от гандонів, як ти, ми і живемо так, як скоти, 28 рік у ярмі. Ти, паскудо, тобі не стидно писати таке? Краще б тебе мати на терен вистяла, щоб ти не виріс і не написав цю дурню. Іди вбийся

  8. Истинная цель кукловодов, проталкивающих в президенты Зе — это дискредитировать Украину как государство, скомпроментировать институт президента как таковой. Шут — наилучшая кандидатура для этого (на украинском — блазень). Поэтому именно его и выбрали закулисные режиссёры. Задача этого блазня — опустить страну на мировой арене, что, собственно он начал делать задолго до выборов, в своих якобы юмористических постановках. Как только институт президента будет достаточно скомпроментирован, стоящая за блазнем клика инициирует отмену поста президента. Народ потеряет возможность выбирать лидера всенародным голосованием. Останется только парламент — закрытое акционерное общество, подконтрольное олигархату, с прикормленными депутатами-слугами. Зе — не слуга народа, а зе-маскированный враг. Результат выборов и проценты — уже не самое главное. Единственно возможный выбор патриота Украины — оппозиция зе-ко-режиму. Зе-политтехнологи охмурили народ, надо открывать людям глаза. Ждать результатов выборов не имеет смысла. Зекоманде нужен блицкриг, они спешат, так как с каждым днём всё больше людей прозревают и перестают верить Зе. Поэтому зе-ки уже сейчас говорят о досрочных выборах Верховной Рады. Они стараются действовать быстро, поэтому медлить — значит отдать им Украину на растерзание. Макимальный репост!

Залишити коментар