Неділя, 26 травня

Організація Об’єднаних Націй визнала моряків Військово-морських сил України військовополоненими Росії. До них повинні ставитися інакше, ніж до кримінальних злочинців, впевнені в організації. Про це йдеться в 25-й доповіді УВКПЛ ООН про ситуацію з правами людини в Україні.

В ООН відзначають, що з військовополоненими, зокрема, слід звертатися гуманно, захищати їх від актів насильства або залякування і в разі потреби надавати їм медичну допомогу.

«Члени екіпажів українських суден, затримані 25 листопада 2018 року владою Російської Федерації в Керченській протоці, можуть вважатися військовополоненими і перебувають під захистом згідно з Третьою Женевською конвенцією», – йдеться в доповіді.

Росія відмовилася визнати українських моряків військовополоненими на тій підставі, що РФ і Україна не перебувають у стані збройного конфлікту або війни.

Нагадаємо, російські військові 25 листопада захопили три українських військових кораблі в нейтральних водах Чорного моря. Екіпаж двох катерів і буксира – 24 людини – доставили до Сімферополя, де підконтрольний Росії суд заарештував всіх українців. Наступного дня моряків перевезли в Москву, де вони перебувають і зараз.

Залишити коментар