Середа, 1 квітня

Нові результати дослідження від КМІС засвідчили, що в лютому кількість українців, котрі ставляться до Росії дуже добре або просто добре, становить 57 %, що перевищує показники минулого опитування. Про що саме свідчать нові результати, та як реагувати на них – у реакціях від Opinion.

Перш ніж переходити до огляду реакцій, як завжди, звернімося до першоджерела – сайту Київського міжнародного інституту соціології. У підготовленому прес-релізі зазначається, що позитивне ставлення до Росії обумовлене здебільшого позитивним ставленням до росіян. Так, 77 % опитаних українців добре ставляться саме до громадян РФ, а ось до керівництва держави-агресора – лише 13 %.

Також повідомляється, що українці ставляться до Росії набагато краще, аніж росіяни до України, утім за рік досліджень відсоток громадян нашої країни, котрі переконані, що Україна має бути незалежною від Росії, залишається незмінним та становить 87 %.

Директор КМІС спробував пояснити покращення ставлення українців до Росії та росіян. За його словами, цілком можливо, що вплинула передвиборча кампанія та активізація проросійських політичних сил і телеканалів.

Політичний експерт Олексій Мінаков, коментуючи результати соціологічних досліджень, наголосив, що показники є доволі загрозливими для нашої країни, особливо – напередодні виборів. За словами фахівця, таке покращення ставлення до населення країни-агресора та самої РФ можна пояснити по-різному, однак не менш важливим є те, що частина населення України просто забула, що в нас триває війна.

Журналістка Марина Данилюк-Ярмолаєва нагадала, що наприкінці минулого року був опублікований рейтинг запитів українців у пошуковій системі Google. Тоді в лідерах був Чемпіонат світу з футболу, що проходив у Москві, Кемерево, Єгор Крід та два російські серіали. Окрім того, авторка погодилася з думкою Мінакова: війна стала справою тих, хто на передовій.

Олександр Аронець, громадський та політичний діяч, констатував, що реванш нині близько, як ніколи.

Євген Будерацький, заступник головного редактора «Української правди», обурився показниками, які представили соціологи КМІС, оскільки нічого не змінилося: наших захисників досі вбивають, Донбас лишається окупованим. а Крим – анексованим.

Журналіст Віталій Портников запевнив, що вся справа у запиті на прихований колабораціонізм, який потрохи стає змістом нашої політики.

Політтехнолог Олексій Голобуцький зазначив, що опубліковані результати опитування фактично підбили підсумок п’яти років війни.

Журналіст і перекладач Олександр Михельсон наголосив: варто дочитувати новини до кінця, оскільки все ж виходить, що офіційну політику Росії щодо України українці прекрасно розуміють і не сприймають, однак вважають, що звичайні росіяни тут не винні.

Натомість політолог Михайло Басараб запевнив, що передруковувати дивні дані КМІС та вірити в них не варто. Експерт також розповів, що минулого разу, коли КМІС засвідчив про 48 % позитивного ставлення українців до росіян, група «Рейтинг» повідомила, що показник становить лише… 20 %. А ще наприкінці 2018-го дві третини українців вважали Росію агресором. Тому фахівець радить зберігати спокій та дивитись на результати опитування крізь пальці.

Збирав реакції та дивився крізь пальці Степан Коза

Залишити коментар