Середа, 15 липня

Метеоблог головного синоптика країни

Березень так зрадів, що він нарешті після довгої зими повернувся в Україну, що одразу почав показувати все, на що здатний. У нас вже були і +18 градусів, і дощова злива, і сніг, і неймовірний штормовий вітер, який поваляв дерева та конструкції, наробив серйозних збитків, і навіть, на жаль, не обійшлося без людських жертв.

До речі, такий вітер, що спостерігався в Україні в понеділок, 11 березня, некоректно порівнювати із смерчем. Смерч виникає на локальній ділянці та триває недовго, а сильний ураганний вітер займає величезні площі та може тривати кілька діб.

Найближчими днями в Україні ураганного вітру не передбачається. Проте в західних областях, а 16 березня і на півночі, можливі пориви вітру до 15-20 метрів за секунду.

У другій половині поточного тижня поступово почне підвищуватися температура повітря.

15 березня очікується протягом дня +5+10 градусів, на Заході до +9+13 градусів.

Найтеплішими в найближчій перспективі передбачаються 16, 17 та 18 березня. Максимальна температура повітря підніметься від +10+15 градусів до +14+20 градусів.

19 березня, у вівторок, у західних областях почнеться похолодання, яке вже 20-21 березня охопить більшість областей України. Денна температура повітря знизиться до +7+12 градусів.

Південна частина постійно випереджатиме симетрично решту областей на 2-5 градусів.

15 березня волога погода з опадами найбільш імовірна лише в західній частині, а 16 березня атмосферний фронт зумовить дощі на значній частині території України.

Метеоблог головного синоптика країни

Джерело: www.met.fu-berlin.de

17, 18 та 19 березня погоду більшості областей визначатиме антициклон, область високого атмосферного тиску, тому переважатиме суха повітряна маса, буде багато сонця. У цей період варто побільше бувати на вулиці, насолоджуючись теплою погодою, свіжим повітрям та отримуючи від сонця вітамін Д.

20 березня в Україні знову передбачається чергове похолодання. Температура повітря впродовж 20-21 березня впаде до +7+12 градусів, лише у південній частині очікується +10+15 градусів.

У Києві найближчими днями очікується поступове підвищення температури повітря: від +6 градусів 15 березня до +18+20 градусів 17-19 березня.

Наступної середи до столиці також навідається похолодання, стовпчики термометрів впадуть до +6+8 градусів, а вночі навіть до нуля чи невеликих «мінусів».

Із найближчої синоптичної перспективи у Києві дощі ймовірні 16 та 20 березня, у решту часу суттєві опади малоймовірні.

16 березня, у суботу, посилиться західний вітер, будьте обережними.

Березень дорослішає, тому тепла та сонця стає більше. Але поруч із ніжними квітами та бруньками більшає синоптичних контрастів, мінливого сильного вітру та різких стрибків атмосферного тиску й температури повітря.

Подбайте про природу та про себе цими ніжними весняними днями.

Наталка Діденко